خانه تماس با ما مقالات

فروش ویژه

بررسی انواع خرابی‌های دستگاه بارکد خوان

بررسی انواع خرابی‌های دستگاه بارکد خوان

 
 
فروشگاه‌های بسیار زیادی در سطح شهرها وجود دارند که هر یک بیش از 100 محصول را برای فروش عرضه می‌کنند. بی‌شک هنگام ازدیاد مشتری، بررسی قیمت و درج آن در فاکتور برای اپراتورها کاری دشوار و زمان‌بر خواهد بود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه‌های بارکد خوان به یک عضو ضروری برای هر فروشگاه بزرگی تبدیل شده‌اند. بارکدها خطوطی موازی هستند که مختص هر محصول تعبیه شده و روی آن درج خواهند شد. تعمیرات انواع دستگاه بارکدخوان
 
 
برای تعمیر انواع پرینتر کارت ، تعمیر لیبیل پرینتر و بارکدخوان تماس بگیرید : 021 88314565 
 
 
 
دستگاه بارکد خوان با اسکن بارکد تمامی جزئیات محصول شامل قیمت را روی صفحه نمایشگر نشان داده و در نتیجه می‌توان تنها با یک حرکت و به سرعت فاکتور محصولات را آماده نمود. در کنار تمامی مزایا و سهولتی که بارکد خوان‌ها به همراه دارند، ممکن است خرابی‌هایی نیز ایجاد شود که کار دستگاه را دچار اختلال کند. در ادامه این مطلب قصد داریم رایج‌ترین بارکد خوان‌ها را معرفی و خرابی‌های معمول دستگاه را بررسی کنیم. 
 
 
 
 
 

 انواع بارکد خوان

 
بارکد خوان‌ها بر حسب نوع کارکرد به چند دسته تقسیم می‌شوند، در ادامه هر یک را به صورت مختصر معرفی می‌کنیم. 
 
 • بارکد خوان همراه
 
این دستگاه یکی از پرکاربردترین نوع آن بوده که استفاده از آن در فروشگاه‌های بزرگ ضروری به نظر می‌رسد. بارکد خوان همراه یک دستگاه جیبی است. اپراتور می‌تواند در سراسر فروشگاه از آن استفاده کرده و نیازی به قرارگیری در محل خاص ندارد. این دستگاه‌ها عموما به اینترنت وصل شده و ویژگی اسکن بسیار پیشرفته‌ای دارند.
 
 • بارکد خوان با سیم
 
بارکد خوان‌های با سیم به یک ایستگاه پایه متصل می‌شوند. این اتصال از طریق کابل مخصوص انجام خواهند شد. با توجه به محدودیت عملکرد این بارکد خوان‌ها، قیمت آن‌ها نیز نسبت به سایر دستگاه‌ها کم‌تر است.
 
 • بارکد خوان بی‌سیم
 
بارکد خوان بی‌سیم برخلاف بارکد خوان با سیم بوده و از طریق بلوتوث یا وای فای به دستگاه مرکزی متصل می‌شود. این دستگاه‌ها به طور مستقیم به پایه اصلی خود متصل هستند.
 
 • بارکد خوان‌های رومیزی
 
بارکد خوان‌های ثابت یا رومیزی نوع دیگری از این دستگاه‌ها هستند که معمولا در کنار صندوق فروشگاه‌ها قرار می‌گیرند. بارکد محصولات باید از زیر یا روی دستگاه عبور کرده و ثبت شود. بارکد خوان رومیزی الگوی بارکد را از تمامی جهات می‌خواند و در نتیجه نیازی به مماس یا تراز کردن بارکد با دستگاه نیست. 
 
 • انواع مشکلات بارکد خوان‌ها
 
با توجه به استفاده گسترده از بارکد خوان‌ها در فروشگاه‌های سراسر جهان، اطلاع داشتن از انواع خرابی‌ها و گاهی نحوه حل مشکلات مفید خواهد بود. البته با توجه به اینکه انواع مختلفی از این دستگاه‌ها وجود دارد، قطعا مشکلات نیز ممکن است متفاوت باشند، اما برخی از مشکلات کلی در تمامی انواع بارکد خوان‌ها مشابه خواهند بود. در ادامه رایج‌ترین مشکلات دستگاه بارکد خوان بررسی خواهند شد.
 
 • عدم انتقال اطلاعات
 
علت اصلی عدم انتقال اطلاعات در دستگاه‌های با سیم و بی‌سیم تفاوت دارد. در بارکد خوان‌های سیمی این مشکل معمولا مربوط به کابل بوده و سالم بودن کابل‌ها باید چک شود. اما در دستگاه‌های بی‌سیم، ابتدا باید به بررسی تنظیمات اینترنت و بلوتوث توجه کرد. اگر مشکلی در این موارد نباشد باید بررسی‌های تخصصی‌تر در تنظیمات دستگاه انجام شود.
 
 • اسکن نکردن بارکد
 
سوختن موتور یا انجین دستگاه، مهم‌ترین و اصلی‌ترین علت عدم اسکن بارکد خواهد بود. در این صورت باید موتور تعویض شده و یا تعمیر شود.
 
 • وجود اشکالات نرم‌افزاری دستگاه
 
هر دستگاهی نیازمند تنظیمات خاص است. بارکد خوان نیز از این قاعده مستثنی نیست. تنظیمات لازم برای عملکرد صحیح هر یک از دستگاه‌های بارکد خوان با هم متفاوت است. در صورت وجود اشکالات نرم‌افزاری و مربوط به تنظیمات باید از متخصص این کار برای حل مشکل، کمک بخواهید. ما، در نمایندگی پیکسل تمامی مشکلات دستگاه‌های شما را برطرف خواهیم کرد. 
 
 • خرابی برد بارکد خوان
 
هر دستگاه بارکد خوان دو نوع برد متفاوت داشته که هر یک مسئولیت خاص خود را دارند. یک برد کار اسکن بارکد را انجام داده و برد دوم دیتا را به رایانه منتقل می‌کند. در صورت وجود مشکل در دستگاه، عملکرد آن در انتقال داده با مشکل روبرو خواهد شد.
 
 • فریز شدن صفحه بارکد خوان
 
در این حالت صفحه دستگاه به اصطلاح قفل می‌شود و نمی‌توان به تنظیمات آن دسترسی پیدا کرد. برای حل مشکل بهتر است دستگاه را ریستارت کرد. در صورتی که با ریستارت مشکل رفع نشد، می‌توان باتری دستگاه را به مدت 30 ثانیه جدا کرده و سپس مجددا دستگاه را راه‌اندازی نمود.
 
 • روشن نشدن بارکد خوان
 
این مشکل عموما در دستگاه‌های بی‌سیم رخ داده و علت آن عدم شارژ باتری است. قرار نگرفتن درست باتری در جای خود نیز ممکن است این مشکل را ایجاد نماید.
 
 • ضامن بارکد خوان گیر کرده است
 
معمولا در صورت وجود گیر کردنشی کوچکی در شکاف بین ضامن و دسته، عملکرد ضامن دچار مشکل شده و به اصطلاح گیر می‌کند. برای رفع مشکل باید به آرامی و با احتیاط دستگاه را باز و شی را خارج کرد. توجه کنید که اگر دستگاه شما دارای ضمانت شرکتی است به هیچ وجه این کار را انجام ندهید. زیرا در صورت باز شدن دستگاه، ضمانت آن از بین خواهد رفت.
بنابراین با توجه به انواع خرابی‌های ایجاد شده در دستگاه بارکد خوان، می‌توانید برای مشکلات ساده‌تر راهکاری پیدا کنید. اما برای مشکلات بزرگ‌تر که حل آن ممکن نیست، فقط با مجموعه معتبر پیکسل در ارتباط باشید. 
 
 
 

نظرات مشتری

فروش ویژه

فروش ویژه

فروش ویژه