خانه تماس با ما مقالات

راهنمای خرید بخارشوی و پرفروش ترین بخارشوی ها در ایران

خرید بخارشوی

در این مقاله قصد داریم مسائل و دلایلی را عنوان کنیم که ثابت شود بخارشوی قادر است به منظور تمیز کردن منزل و دیگر سطوح خیلی کارآمد باشد، در زمان شما صرفه‌جویی نماید و به جسم شما نیز آسیبی نرساند. بنابراین تصمیم نداریم شما را به خرید یک دستگاهی که کارایی ندارد ترغیب نماییم. شست‌وشو به شیوه قدیمی و دستی به این صورت است که باید یک سطل آب با دمای بالا آماده نمایید و توسط یک طِی و ماده شوینده محل مدنظر خود را نظافت کنید.

معرفی بهترین بخارشوی ها همراه با لینک خرید از دیجی کالا

 

فروش ویژه

بهترین ها

رتبه تصویر عنوان امتیاز موارد بیشتر
1
بخارشوی کرشر مدل SC 2
بخارشوی کرشر مدل SC 2

2
جارو بخارشوی حرفه‌ ای کپیتانی مدل Desiderio plus
جارو بخارشوی حرفه‌ ای کپیتانی مدل Desiderio plus

3
بخارشوی ویداس مدل VIR-7588
بخارشوی ویداس مدل VIR-7588

4
بخارشوی پارس خزر مدل  T-Rex
بخارشوی پارس خزر مدل  T-Rex

5
بخارشوی همیلتون مدل۸۸۳۱
بخارشوی همیلتون مدل۸۸۳۱

6
بخارشوی کرشر مدل  SC 4
بخارشوی کرشر مدل  SC 4

7
بخارشوی بایترون مدل BSM-10
بخارشوی بایترون مدل BSM-10

8
بخارشوی بایترون مدل BSX-4000
بخارشوی بایترون مدل BSX-4000

بهترین ها

2

جارو بخارشوی حرفه‌ ای کپیتانی مدل Desiderio plus

3
4

بخارشوی پارس خزر مدل  T-Rex

5

بخارشوی همیلتون مدل۸۸۳۱

7

بخارشوی بایترون مدل BSM-10

8

بخارشوی بایترون مدل BSX-4000


فروش ویژه

فروش ویژه

رتبه محصول

5

بررسی و راهنمای خرید بهترین بخارشوی های در بازار 

این امر احتمالا سخت و زمانگیر است و حتی شاید مواد شوینده مثل سفیدکننده و آمونیاک برای پوست دست شما مضر و آلرژی زا باشد.

بخارشو با سایر ابزارت و محصولا شست‌وشوی فرق می کند. توسط بخارشوها قادر خواهید بود حجم بالایی از مواد شوینده‌ی گوناگون را حذف نمایید. استفاده از بخارشوی در منزل بسیار مهم است به ویژه خانه هایی که کودکان خردسال دارند و خانه هایی که بسیار بزرگ است. (صرفه جویی در انرژی و مواد شوینده و هزینه ها) برای نظافت سطوح گوناگون بخارآب یک منبع فوقالعاده به شمار می آید زیرا سطح تمیزکنندگی و توان آن خیلی بیشتر از آب و دیگر مواد ضدعفونی کننده می باشد به همین خاطر ۹۹.۹۹ درصد میکروب ها و آلودگی ها از روی سطوح پاک می شود. بکار گرفتن بخارشوی ها امنیت بالایی دارد، از آنجایی که ماده شیمیایی در ان استفاده نمی شود کمک رسان محیط زیست است، طرز استفاده آسانی دارد و بهینه هست.

این کالا مثل یک جاروبرقی، قادر است فرش و موکت را تمیز نماید و یا سرامیک را تمیز  کند، وزن کمی دارد، درنتیجه توان بالایی از شما نمی خواهد. دیگر جابجایی سطل آب نیاز نیست. اغلب بخارشوی‌ها را به شکل دستی و بعضی به کمک پایه‌ قابل حمل هستند، با لوازم جانبی که در بسته بندی این دستگاه ها وجود دارند، فرد می تواند تا هر جایی که دسترسی به آن قسمت سخت است را تمیز کند.

بخارشوی ها توسط بخار آب و در برخی از آن ها ترکیب ماده شوینده و بخار آب با مکش قدرتمند به منظور نظافت انواع سطح، مبل و میز از هرگونه ذرات و لکه‌ها قابل استفاده هستند. مولکول‌های بخار به انواع سطح، گرد و غبار، ذرات و لکه‌ها نفوذ می کند و آن‌ها را پاک می کند، امری که آب به تنهایی قادر به انجام نیست زیرا بخار با بیش از ۲۰۰ درجه فارنهایت بسیار گرم می باشد اما آب به تنهایی می تواند به ۱۰۰ درجه فارنهایت برسد. همچنین این دستگاه برای ذوب شدن چسب کاغذ دیواری و برداشتن آن و از بین بردن چروک پرده در مواقع ضروری کارایی دارد. اگرچه پیش از اینکه سطوح دلخواه را توسط بخارشوی مورد نظافت قرار دهید. اول قسمت کوچکی از سطح را تست کنید تا تاثیر بخار را بررسی کنید، بعد روال کار خود را ادامه دهید. در جاهایی که بخار تاثیر مخربی دارد بهتر است بخارشوی با بخار خشک و یک اتصال کف را مورد استفاده قرار دهید.

مزایای استفاده از بخارشوی

 • تمیزی بی نظیر
 • پاک کننده لکه‌ها و ذرات چربی.
 • پاک کردن سرامیک های کف و سنگ های دیوار و شیشه ها
 • غبار روبی و باز کردن چروک پرده بدون جدا کردن آن و گرد گیری اثاثیه خانه
 • باز کردن چروک لباس
 • ذوب کردن چسب و جدا کردن کاغذ دیواری
 • از بین بردن لکه های آدامس و موم
 • نظافت داخل خودرو (داشبورد، کف ماشین، صندلی ها و…)
 • براق نمودن زیورآلات طلا
 • صرفه‌جویی در وقت
 • طرز استفاده راحت
 • سازگار با محیط‌زیست و حفظ سلامت بدن

اکثر این محصولات دارای سری‌های بسیاری مانند برس چرخشی، برس فلزی و سری حوله‌ای هستند که اغلب برای نظافت سطوح گوناگون، فرش، کنج های اتاق، پنجره و قطعات درون اتوموبیل کارایی دارند. اغلب بخارشوها که در بازار وجود دارند به یکدیگر شباهت دارند، به این صورت که از یک سیستم گرمایش درون بخارشو‌ها بهرمندند که از یک قسمت تولید شده که آبی که در مخزن وجود دارد را به بخار با دما و فشار بالا تبدیل می کند. بیشتر قابلیت هایی که به تازگی به بخار شوی‌ها افزوده شده صرفا برای زیبایی و ظاهر آن هاست و در کارکرد آن ها نقش چندانی ندارند، بنابراین دقت کنید هزینه ای که می‌خواهید برای تهیه آن تقبل کنید را برای قابلیت های کارآمد آن تقدیم کنید. در این مطلب در خرید یک بخارشوی راهنمای شما هستیم و نکات حائز اهمیتی که در مورد خرید یک بخار شوی باید به آن ها توجه نمود، بیان می کنیم. بخارشوی دسته دار (طی) استفاده از بخارآب به دلیل حرارت و توان نفوذی که دارد امروزه جایگزین طی کشیدن شده است. این محصول که یک دسته به بدنه وصل است، به عبارتی طی بخارشوی نام دارد. این مدل بخارشو‌ها به منظور تمیز کردن همه قسمت های کف خانه مانند سرامیک، پارکت و سنگ، پیشنهاد خوب و بهینه ای از لحاظ قیمت محسوب می شود. بخارشوی دستی

 

این بخارشوی نسبت به دیگر بخارشوی ها، کوچک تر و سبک تر است و اغلب برای نظافت گاز، حمام و دستشویی، کابینت و کاشی های آشپزخانه کارایی دارد. بخارشوی چند کاره

 

این مدل بخارشوها قطعات گوناگون و سری های بسیاری برای تمیز نمودن سطوح دارند، این محصول گزینه ی خوبی برای تمیز کردن لکه ها از هر سطحی می باشند. بخارشوی multi task، تنظیماتی همچون ست کردن بلندی دسته، ست و کنترل کردن میزان فشار بخار آب برای مبلمان، فرش، دیوار، شیشه، آینه و کف دارد. قطعات جانبی که با این محصول عرضه می‌شود آن را به یک وسیله جادویی نظافتی منزل تبدیل می نماد. بخارشوی دارای مکش

 

این مدل از بخارشورها دو منبع جدا دارند که منبع اول برای آب تمیزی می باشد که بخار می‌شود و در منبع دوم آب کثیف حاصل از نظافت سطوح  جمع می شود. این دستگاه به کمک توان مکش، آب کثیف به وجود آمده به داخل مخزن می کشد. بنابراین احتیاجی نیست که سطوح را توسط دستمال خشک کنید. معیار های خرید بخارشوی ظرفیت: اکثر بخارشوهای موجود در بازار دارای گنجایشی معادل ۳۰۰ میلی لیتر تا ۳ لیتر هستند. ولی درصورتی که ظرفیت مخزن بخارشوی موردنظر کم است، پیشنهاد می شود بخارشویی بخرید که افزودن آب در حین کار با آن در آن امکان پذیر باشد.

توان: توان بخارشوی بیانگر سطح کیفی و قدرت محصول در حین ایجاد بخار می باشد. محصولاتی که از توان مصرفی ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ وات بهرمند هستند به منظور مصارف خانگی انتخاب درستی به شمار می آیند. هر اندازه که توان محصولی که تهیه می‌کنید بیشتر باشد، بخارشوی در بازه زمانی کمتری، آب داخل منبع را بخار خواهد کرد.

توان ایجاد بخار:  پارامتر دیگری که در تهیه یک بخار شوی باید به آن توجه نمود، توان ایجاد بخار کالا می باشد که طبق واحد “بار ” مورد قیاس قرار می گیرد. هر اندازه که این عدد بزرگتر باشد، توان فشار بخار بیشتر است. محصولاتی که ۲ تا ۵ بار قدرت فشار بخار آن ها ثبت شده است، برای کارکرد خانگی گزینه خوبی به شمار می آیند. اندازه و مدل سری‌ها: گوناگونی سری‌ها و سطح کیفی تولید آن‌ها سبب می‌شود تا بتوانید نسبت به کارکرد بخارشوی بهتر پیش بینی کنید یا حتی ارزیابی نمایید مدل برگزیده شما برای موکت، میز، پنجره، مبلمان، کاشی و سرامیک و درز‌ها دارای سری خوب و مناسبی باشد.

روش ﺷﺴﺘﺸﻮ و جذب رطوبت:  روش کار اغلب این بخارشوی شبیه هم هستند، برای کار باآن لازم است در منبع آن، آب تصفیه شده ریخته و کلید روشن را بزنید تا در عرض ۳۰ تا ۶۰ ثانیه بخار تولید شود. تبدیل هر چه زودتر آب به بخار و توان متمرکز نمود بخار تولید شده از مسائلی است که سازندگان مختلف در رابطه با آن حساسیت خاصی دارند تا کالای آن ها از سایرین بهتر شود. وقتی که کلید مربوطه را می زنید، بخار به وسیله  یک شلنگ به سری انتقال داده می شود، و این بخار تا وقتی که آب داخل منبع به پایان نرسیده است، ادامه دارد. قاعدتا رفع آلودگی سطوح در این وسایل توسط دما و فشار بسیار بالا قابل انجام است اما روش جذب تمیز کردن و جذب رطوبت روی سطوح در این محصولات به دو حالت انجام پذیر است. این امر در بعضی از انواع بخارشوی ها، توسط حوله انجام می گردد که دارای سری منحصر به خود است و در برخی انواع دیگر بوسیله قابلیت مکش محصول، رطوبت ایجاد شده به علت نظافت از روی سطح جمع خواهد شد. اگر ﮐﻪ شما ترجیح می دهید که همیشه مبل، ﻣﻮﮐﺖ و کوسن تمیز شوند اما نمی خواهید دﺳﺘﮕﺎهی جداگانه برای نظافت مبل و یا موکت تهیه کنید، ﺑﺨﺎرﺷﻮی‌های دارای مکش به شما پیشنهاد می شود. قابلیت ضد چکه: چکیدن قطرات آب با بخار یکی از مسائلی است که بیشتر این دسته محصولات با آن روبرو هستند. درصورتی که این موضوع برای شما حائز اهمیت می باشد، بخارشویی بخرید که دارای سیستم ضد چکه آب باشد.

ابعاد و حجم بخارشوی: افرادی که فضای کافی به منظور نگهداری بخارشوی‌های پرحجم و چندمنظوره ندارند، تهیه مدل طی بخارشوی گزینه بهتری است. اما اگر این مدل را انتخاب نمودید به وزن آن نیز دقت کنید تا زیادی برای شما سنگین نباشد، به خصوص اگر دچار عارضه ی درد کمر یا کتف هستید. امکان تفکیک لوله از دستگاه: یکی از مسائلی که اغلب افراد به دقت نمی کنند امکان تفکیک لوله از بدنه دستگاه و جای جمع کردن سیم می باشد. هرچند برای سیم می توان راه چاره ای پیدا کرد مثلا آن را دور دستگاه پیچاند ولی جدا نشدن لوله‌ از دستگاه موجب اشغال جای بیشتری توسط بخارشوی می شود.

کلید تنظیم میزان بخار: روی بعضی از محصولات مدرن، تنظیم میزان دمای بخار خروجی امکان پذیر است که یکی از پارامتر های مهم به شمار می آید، به عنوان مثال برای نظافت قطرات چربی باید از بخار با بالاترین میزان حرارت استفاده نمود.

وزن دستگاه: پیش از اینکه بخواهید مدل بخارشوی مدنظر خود را بخرید، حتما دستگاه را دستتان و سطح سنگین وزن آن را مورد ارزیابی قرار دهید که آیا می توانید به راحتی با آن کار کنید یا خیر. اغلب کاربران به این پارامتر اهمیتی نمی دهند و پس از خرید می فهمند که نمی‌توانند با این بخارشوی به درستی کار کنند و برایشان سنگین است. سطح ایمنی:  اگر امکانات ایمنی و استاندارد در دستگاه وجود نداشته باشد، بخار با دمای بالا، ﺳﻮﺧﺘﮕﯽﻫﺎی بسیاری برای سطوح و افراد به وجود می آورد، بنابراین سطح اﯾﻤﻨﯽ بالا در ﺑﺨﺎرﺷﻮها از دیگر دﺳﺘﮕﺎه ﻫﺎی ﻟﻮازم ﺧﺎﻧﮕﯽ مهم تر است. بهرمندی از تجهیزاتی مانند منبع ﺿﺪ اﻧﻔﺠﺎر، ﺳﻮﭘﺎپ با قابلیت قفل اتوماتیک درب منبع و ﻗﻔﻞ ﮐﻮدک از جمله فاکتور هایی است که باید از وجود آن ها حین خرید بخارشوی، مطمئن شد.

کلید خودکار خروج بخار: در بخارشوی هایی که کلید خودکار دارند احتیاج نیست که دائما برای خروج بخار شاسی را نگه دارید.

بودجه و قیمت: اگرچه نرخ محصول، پارامتر تعیین کننده در انتخاب بیشتر ﺧﺎﻧﻮاده ها به منظور تهیه بخارشوی به شمار می‌آید، ولی باید به این مسئله دقت کرد که در اغلب موارد پایین بودن نرخ محصولات بخارشوی، به علت سطح کیفی پایین، لوازم استفاده شده و رعایت نشدن پایه های ایمنی و استاندارد در ساخت این محصولات است. بنابراین خرید از برندهای معتبر را اولویت قرار دهید. این محصولات در انواع و اقسام گوناگونی عرضه شده و در بازار موجود است که نسبت به بودجه‌ درنظر گرفته شما می‌توانید یک محصول خوب را خریداری کنید.

سوالات متداول راهنمای خرید بخارشوی و پرفروش ترین بخارشوی ها در ایران

فروش ویژه