خانه تماس با ما مقالات

فروش ویژه

بهترین و خوشمزه ترین ماهی های جنوب ایران ( بررسی و قیمت )

معرفی بهترین ماهی های جنوب ایران ( بررسی و قیمت خرید ) 

 

در این مقاله به بررسی و معرفی بهترین و خوشمزه ترین ماهی های موجود در جنوب ایران می پردازیم و همینطور تعدادی از فروشنده های این ماهی ها را به شما کاربران عزیز معرفی خواهیم کرد.

شما کاربران عزیز هم میتوانید با گذاشتن کامنت به ما در معرفی بهترین ماهی های جنوب و خوش خوراک ترین آنها کمک کنید.

 

1 - ماهی شیر ( ماهی شیر کوچک ) تازه و صید روز

 

 یکی از بهترین و پرطرفدارترین انواع ماهی جنوب، ماهی شیر است‌. این ماهی طعم بسیار خوشمزه‌ای دارد و پولک‌های موجود در آن به اندازه‌ای نازک و ظریف است که به راحتی قابل کندن بوده  و پاک کردن آن بسیار راحت است. از نظر ظاهری به این دلیل که انواع ماهی شیر از دسته‌ی تن ماهیان حساب می‌شود، دارای بدن دوکی شکل و اسکلت استخوانی هستند. قسمت کمر ماهی شیر به رنگ نقره‌ای است. همچنین باید بدانید که این ماهی طولی بین ۱۲۰ تا ۲۴۰ و باله دمی با دو شاخه دارد. ماهی‌های شیر از نظر ظاهری شبیه ماهی قباد هستند. البته یک تفاوت کوچک دارند و آن این است که  اندازه‌ی این ماهی از ماهی قباد کمی  بزرگ‌تر است. محل زندگی انواع ماهی شیر جنوب شیب‌های ساحلی دریای جنوب است.

 
 
 
 در فروشگاه اسبک ماهی امکان خرید انواع ماهی شیر صید روز برای شما وجود دارد. از جمله ماهی‌هایی که می‌توانید در این فروشگاه خرید کنید می‌توان به ماهی شیر نیزه اشاره کرد. پس از خرید ماهی شیر جنوب شما می‌توانید در ثبت سفارشتان بخواهید که ماهی را به صورت پاک شده برای شما ارسال کنیم. حتی مدل پاک کردن ماهی نیز توسط خود شما تعیین می‌شود. به عنوان مثال می‌توان این ماهی را فیله کرد، برای ماهی شکم‌پر آماده کرد یا اینکه آن را به صورت استیک به مشتریان ارائه داد. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر دوست داشته باشید ماهی را به صورت پاک نشده و دست نخورده تحویل بگیرید، این امکان نیز برای شما فراهم شده است. تمامی ماهی‌ها صید روز بوده و  پس از صید پاک شده تا تازگی آن‌ها حفظ شود. برای حفظ این تازگی در مسیر، ماهی در یخدان درب منزل به شماره تحویل داده می‌شود.
 
 
 

برای خرید و سفارش عمده و جزئی تماس بگیرید : 09173983095

 
 
 
 
 
 
 
 
 

2 - ماهی سرخو جنوب ایران 

 

 از نظر ظاهری بدن ماهی سرخو جنوب، از 40 تا 100 سانتی‌‌متر متغیر است. بدنی مرتفع تا بیضی شکل و در مقطع کشیده داشته و باله‌‌ی دمی آن نیز دو شاخه است. باله‌‌ی پشتی این ماهی 10 تا 12 عدد خار سخت دارد. به این دلیل که ماهی سرخو گوشتخوار است،  آرواره‌‌ها و دندان‌های بزرگی نیز دارد. این ماهی یک ماهی جنگنده است و باله‌‌ی مخرجی آن سه خار دارد و بعد از باله سینه‌‌ای قرار گرفته است. پولک‌های آن از نوع دایراه‌‌ای و کوچک هستند و طول کل بدن سرخو ماهی جنوب گاهی به یک متر نیز می‌‌رسد. ماهی سرخو دهانی بزرگ و در امتداد صورت کشیده دارد و در آب‌های ساحلی خلیج فارس و دریای عمان به وفور یافت می‌‌شود. قیمت ماهی سرخو علیرغم کیفیت گوشتی که دارد برای مصرف کنندگان به صرفه است به همین دلیل طرفداران زیادی هم دارد.
 
 در فروشگاه اسبک ماهی امکان خرید انواع ماهی سرخو ارگانیک به صورت ماهی سرخو کوچک و ماهی سرخو بزرگ برای شما فراهم شده است. وجه تمایز ما با دیگر فروشگاه‌های آنلاین فروش ماهی این است که می‌توانید علاوه بر تنوعی که تجربه می‌کنید، ماهی را به صورت پاک شده و همچنین عمده یا جزئی دریافت کنید. در واقع شما پس از انتخاب محصول مور نظرتان مدل پاک شدن را انتخاب کرده و محصول را به صورت فیله شده، پاک شده برای ماهی شکم‌پر، استیک و یا قطعه شده درب منزل تحویل می‌گیرید. البته باید به این نکته اشاره کنیم که ماهی پیش از پاک شدن، وزن‌کشی خواهد شد. از انواع ماهی سرخو موجود در این فروشگاه می‌توان به ماهی سرخو چمن، ماهی سرخو محلی، ماهی سرخو دندونی، ماهی سرخو مهاجر و ماهی سرخو سلطان اشاره کرد. این را هم بدانید که اگر بخواهید ماهی را به صورت دست نخورده و پاک نشده خرید کنید نیز این امکان برای شما فراهم است. ما ماهی را در یخدان گذاشته و بلافاصله پس از صید برایتان ارسال خواهیم کرد.
 
 
 

شماره تماس برای خرید (جزئی و عمده) با بهترین قیمت : 09173983095

 
 
 
 
 
 
 
 

3 - ماهی حلوا ( ماهی حلوا زبیدی ) جنوب 

 

 انواع ماهی حلوا را نام ببریم می‌توان آن‌ها را به دو دسته ماهی حلوا سفید و ماهی حلوا سیاه تقسیم کرد. انواع ماهی حلوا تازه جنوب از بهترین ماهی‌های جنوب کشور هستند که طعم لذیذ آن مورد پسند همگان قرار گرفته است.
 
  یکی دیگر از انواع ماهی حلوا، ماهی حلوا سیاه است. بدن این ماهی، عریض و از دو پهلو فشرده است. باله‌های سینه‌ای دراز و شمشیری شکل دارد، پوست آن تیره است و پولک‌ها ریز بوده و زود کنده می‌شوند. رنگ بدن در بالغین یک دست خاکستری، نقره‌ای تا قهوه‌ای متمایل به آبی، و باله‌ها دارای لبه‌های سیاه است. ارزش غذایی ماهی حلوا سیاه  تفاوت چندانی با ماهی حلوا سفید ندارد. تنها تفاوت در این است که این ماهی دارای میزان چربی متوسطی است.
 
  در فروشگاه اسبک ماهی امکان خرید انواع ماهی حلوا اصلی و صید روز برای شما مشتریان فراهم شده است. نقطه‌ی تمایز ما با دیگر فروشگاه‌های آنلاین فروش ماهی در این است که ماهی را به صورت پاک شده هم برایتان ارسال خواهیم کرد. به عبارتی این شما هستید که تعیین می‌کنید ماهی را چگونه تحویل بگیرید. به صورت فیله شده، استیک ماهی، ماهی پاک شده برای ماهی شکم‌پر یا قطعه قطعه شده. در این فروشگاه انواع ماهی حلوا جزئی و عمده صید روز به فروش می‌رسد. ماهی‌های ارگانیک و اصل بلافاصله پس از صید پاک شده و در ظرف یخ برایتان ارسال می‌شود. حتی این امکان برای شما فراهم شده است که انواع ماهی حلوا ارگانیک را پاک نشده و دست نخورده نیز درب منزل تحویل بگیرید. البته باید به این نکته اشاره کنیم که به دلیل ارگانیک بودن محصولات و صید روز بودن آن‌ها ممکن است کمی وزن محصول با آنچه در سایت انتخاب کرده‌اید متفاوت باشد.
 
 
 

برای سفارش عمده و جزئی و کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید : 09173983095

 
 
 
 
 

4 - ماهی شوریده تازه جنوب (اصلی و صید روز) 

 

 ماهی شوریده تازه جنوب پرطرفدارترین و لذیذترین و کم تیغ‌ترین ماهی‌های دریای جنوب هستند. ماهی شوریده ارزش غذایی بالایی دارد و بسیار لذیذ و خوشمزه است. انواع ماهی شوریده اصلی تیغ یا خار خیلی کمی دارند که همین تیغ اندک نیز به راحتی قابل تفکیک و جدا کردن از گوشت ماهی است. یکی از دلایل محبوبیت این ماهی نیز همین ویژگی است. وزن این ماهی‌ها معمولا از ۳۰ گرم شروع شده و  تا ۲ کیلو گرم هم می‌رسد، یعنی از نظر طولی از ۲۵ سانت تا ۵۰ سانتی‌متر است. پوست سر و پشت ماهی طوسی رنگ و نقره‌ای روشن است و رنگ زیر شکم یا سُرّه ماهی سفید رنگ است. محل زندگی انواع ماهی شوریده جنوب معمولا در آب‌های ساحلی تا عمق ۴۰ متری است. دلیل لذیذ بودن گوشت آن این است که از ماهی‌ها و میگوهای کوچک در دریا تغذیه می‌کنند.
 
 
 
 برای تشخیص تازگی انواع ماهی شوریده اول باید به آبشش این ماهی دقت کنید. آبشش ماهی باید به رنگ قرمز یا صورتی روشن باشد. در مورد چشمان ماهی هم به این موضوع دقت کنید که نباید گود رفته باشد. البته گاهی هم پیش می‌آید که آبشش ماهی قرمز بوده و چشم ماهی قرمز رنگ است، مشکلی نیست. گاهی اوقات وقتی ماهی شوریده صید روز و تازه است در زیر باله های زیر و پشت کمر ماهی رنگ قرمزی وجود دارد. اگر با انگشت اشاره به کمر ماهی فشار وارد کردید نباید اثر انگشت باقی بماند. هر چند فشار با انگشت نباید خیلی محکم باشد، سعی کنید در حد لمس کردن آن باشد.
 
 
 
 در فروشگاه اسبک ماهی امکان خرید انواع ماهی شوریده ارگانیک و صید روز برای شما فراهم شده است. وجه تمایز ما با دیگر فروشگاه‌های آنلاین فروش ماهی در این است که می‌توانید ماهی را به صورت پاک شده تحویل بگیرید. این شما هستید که نوع و مدل پاک کردن ماهی را تعیین می‌کنید که دوست دارید فیله شود، برای ماهی شکم‌پر پاک شود، استیکی دوست دارید یا اینکه می‌خواهید قطعه قطعه شود. ماهی بلافاصله پس از صید پاک شده و در یخدان برایتان ارسال می‌شود. البته این را هم بدانید که اگر دوست داشته باشید ماهی را به صورت پاک نشده و دست نخورده خرید کنید نیز فروشگاه اسبک ماهی انتخاب بسیار خوبی است. انواع ماهی شوریده صید روز و ارگانیک را بلافاصله بعد از صید در ظرف یخ گذاشته و درب منزل به شما تحویل می‌دهیم. همچنین می‌توانید این ماهی رو به صورت جزئی و یا عمده با قیمت مناسب خریداری کنید.
 
 
 

شماره تماس برای سفارش ماهی شوریده تازه ( جزئی و عمده ) : 09173983095

 
 
 
 

نظرات مشتری

فروش ویژه

فروش ویژه

فروش ویژه