خانه تماس با ما مقالات

بهترین گیتار + قیمت گیتار [بررسی و راهنمای خرید گیتار]

فروش ویژه

بهترین گیتار به طور کلی نمی توان به درمورد برترین نوع گیتار صحبت کرد چرا که گستردگی این ساز بسیار بالا بوده و با توجه به نوع ملودی ، سطح مهارت نوازنده و حتی سن نوازنده گیتار مختلف تولید و روانه بازار می شود .


اگر بخواهیم واقع بین باشیم ، هیچکس از این که بهترین نوع ساز مورد علاقه خود را در تصرف داشته باشد بدش نمی‌آید اما چیزی که مشخص است سقف بودجه و هزینه ای است که برای تهیه گیتار در اختیار دارید چرا که قیمت گیتار های موجود د بازار از زیر یک میلیون تا چند ده میلیون تومان متغییر است.

در صورتی که تصمیم به خرید گیتار گرفته اید بایسیتی در مورد مواردی بسیاری آگاهی و دانش کافی را داشته باشید، که در این صورت مشکل پیش روی شما نخواهد بود. اما اگر چنین نیست و نیاز به راهنمای خرید گیتار و انتخاب آن و همچنین نحوه تعیین قیمت گیتار دارید می توانید از نکات گفته شده در انتهای صفحه درباره انتخاب بهترین گیتار موجود در بازار بهره ببرید و پس از مطالعه بررسی های صورت گرفته، گیتار مناسب خود را از بین بهترین گیتارها انتخاب کنید.
 

فروش ویژه

فروش ویژه

بهترین گیتار از نظر صدا

 

کدام گیتار بهترین صدا را داردشاید مهم ترین بخشی که در خرید گیتار باید به آن باید مد نظر قرار داد طنین صدای آن است. هر فردی که شروع به تهیه ساز خود می‌کند می‌خواهد دلچسب‌ترین نوای ممکن را به گوش خود وشنونده‌ها برساند ، البته نباید از این نکته چشم پوشی کرد که توانایی نوازنده نقش مهمی را در صدای پخش شده از گیتار دارد.
بهترین صدای گیتار از سازی بر‌می‌آید که در ساخت آن استفاده از متریال با کیفیت ، سیم مرغوب ، آرگونومی مناسب رعایت شده باشد. و در آخر هنر سازنده آن است که خروجی مناسب را تحویل می‌هد.بهترین گیتار از نظر ظاهر

 

گیتار-خوشگل


تفاوتی نمی کند جز افراد کمال گرا باشید یا سهل پسند هیچ فردی از زیبایی بدش نمی‌آید. این موضوع در نوازنده گان مبتدی بیشتر به چشم میخورد که در هنگام ساز خود جملاتی مانند :
خوشگل‌ترین گیتار ، گیتار قشنگ و یا زیباترین گیتار برای اجرا زنده بر خورده اید ، اما در اوقع این موضوع بسته سلیقه هر شخص متفاوت است ، و نمی‌توان بهترین گیتار را از حیث بررسی کرد.بهترین رنگ گیتار

 

بهترین رنگ گیتار


آین مورد کاملا وابسته به سلیقه هر فرد است. اما پرطرفدار ترین رنگ گیتار قهوایی روشن ، شکلاتی ، عسلی و مشکی است.
بهترین گیتار از نظر کیفیت ساخت

 

گیتار با کیفیت


گیتار با کیفیت شامل سه عامل جنس چوب ، مهارت سازنده و طراحی و آرگونومی گیتار می‌شود که در ادامه به صورت مختصر به تفصیل هرکدام خواهیم پرداخت.جنس گیتار

بهترین گیتار ها معمولا از جنس چوب هستند. اما در این که چه نوع چوبی مناسب تر برای ساخت گیتار است معیار واحد و کلی وجود ندارد و شاید بتوان گفت که مهم ترین عامل این است که چوب دسته گیتار با رویه آن متفاوت است. هرکدام از چوب ها دارای مزایا و معیابی نسبت به یکدیگر هستند. اما مهم ترین نکته که باید به آن توجه کرد یک تکته بودن چوب است ، که در گیتار های مرغوب و با کیفیت این مورد بسیار مشهود است ، ولی درقیمت گیتار‌هایی که با نرخ پایین عرضه می‌شوند این امر رعایت نمی‌شود و از چوب های چند تکه ویا لمینت استفاده می‌شود. به همین دلیل است که قبل از خرید گیتار می‌بایست با افراد دارای تجربه مشورت کرد. چوب های یک تکته آوا و طنین بهتری را نسبت به نوع دیگر از خود ساطع می کنند.بهترین چوب گیتار

همان‌گونه که پیشتر بیان شد در ساخت هر قسمت از چوب خاصی استفاده  می‌شود :
 رویه گیتار نسبت به دیگر قسمت های گیتار دارای اهمیت بیشتر می‌باشد دلیل آن هم روشن است که طنین ، پرتاب و انعکاس صدا تاثیر پذیر از قسمت رویه  ساز است. بهترین چوب گیتار که در ساخت قسمت رویه از آن بهره می برند.


رویه

 

رویه گیتار


صنوبر
پراستفاده ترین و شاید بتوان گفت که محبوب ترین گفت که چوب برای ساختن گیتار صنوبر است. از ویژگی های به کار گیری صنوبر در ساخت گیتار میتوان به صدای حجیم در عین حال بسیار واضح آن اشاره کرد

سرو
یکی از دیگر از چوب هایی که در ساخت رویه گیتار از آن استفاده می شود چوب سرو است ، سرو نسبت به صنوبر رایج نیست. از ویژگی های آن می‌توان تولید صدای بم تر شفافیت کمتر ، تراکم کمتر نسبت به صنوبر اشاره کرد. همچنین به دلیل سختی پایین تری که دارد از وزن کمتری برخوردار است.

کاج
نوع سوم چوب های که از آن برای صفحه رویه گیتار بهره می‌برند چوب کاج است. از خصوصیات بارز آن می‌توان تولید صدای رسا و مقاومت پایین نسبت به کشش اشاره کرد.دسته گیتار

 

دسته گیتار


یکی از موارد مهم در راهنمای خرید گیتار که باید به آن توجه کرد دسته گیتار که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح خواهیم داد. اما مهم ترین عاملی که در کیفیت دسته گیتار موثر است نوع چوبی است که در ساخت آن به کار گرفته می‌شود این امر یکی از مواردی است که در قیمت گیتار موثر است.

ماهون
پرکاربرد‌ترین چوب برای ساخت دسته گیتار ماهون است. از ویژگی های ظاهری آن می‌توان به رنگ قرمز مایل به قهوه ای تیره داری رگه اشاره کرد. همچنین سبک بودن در عین حال از استحکام خوبی برخودار است. چوب ماهون انواع گوناگونی دارد که در مناطق مختلف جهان وجود دارد. صدای تولید شده توسط چوب ماهون بسیارگرم و تاریک است. دلیل استفاده از ماهون برای ساخت دسته گیتار استحکام طولی آن است.

افرا
مهم ترین دلیل استفاده از افرا برای ساخت دسته گیتار قوی بودن و استحکام بسیار بالای آن است ، که باعث می‌شود دسته گیتار تاب برندارد. این چوب به‌دلیل تراکم بالا دارای وزن زیادی است به همین علت بیشتر در ساخت گیتار های الکتریک از آن استفاده می‌شود. از ویژگی های چوب افرا می‌توان به صدای تخت آن هنگام نواختن اشاره کرد.

برای تقویت بیشتر گاهی اوقات از چوبِ آبنوس نیز استفاده می‌شود. قیمت گیتار هایی که با این روش تولید می شود از سایر گیتار‌ها بالاتر است.بدنه و پشت گیتار

 

گشت و بدنه گیتار


چوب بلسای بنفش یا رزود

در ساخت بهترین گیتار های استفاده می‌شود از این چوب برای ساخت بدنه و پشت گیتار بهره می‌برند. از ویژگی های ظاهری آن می‌توان به زنگ تیره شکلاتی اشاره کرد ، که دارای رگه های باریک قهوه ایی رنگ است. این چوب در در نوع هندی و برزیلی یافت می‌شود که نوع برزیلی آن بسیار نادر و گران قیمت است. به کارگیری از این نوع چوب باعث بالا رفتن قیمت گیتار می‌شود به همین دلیل در گیتار های لوکس بیشتر استفاده چوب را می‌توان شاهد بود.


چوب سپل
این چوب شباهت زیادی با چوب ماهون دارد. وجه تمایز آن می‌توان به سبک بودن رنگ روشن مایل زرد اشاره کرد. این چوب در قاره آفریقا یافت می‌شود.


سیتکا اسپروس
 یکی چوب های پرکاربرد در تولید گیتار به خصوص نوع آکوستیک است. این چوب سبک بوده و دارای مقاومت بالایی است.


نوع دیگر چوب های لمینتی هستند به دلیل کفیت صدای کمتر از لمینت در ساخت گیتار های ارزان قیمت استفاده می‌شوند.

حتما در هنگام تهیه ساز نسبت به بررسی گیتار وسواس به خرج دهید. و از نوع چوب یک تکه و یا لمینتی بودن آن اطمینان حاصل نمایید.


صفحه انگشت گذاری

 

بهترین صفحه انگشت گذاری گیتار


صفحه انگشت گذاری مهم ترین بخش برای نواختن است، چرا که انگشتان نوازنده دائما در حال حرکت بر روی این قسمت از گیتار است. زمانی که بحث در مورد راهنمای خرید گیتار پیش می‌آید باید به صفحه انگشت گیتار توجه ویژه شود.

بهترین چوب برای ساخت این قسمت از ساز چوب  آبنوس است. ولی به دلیل هزینه بر بودن آن معمولا چوب آبنوس را در گیتار های لوکس گران قیمت مشاهده میکنیم. به همین علت چوب روز ورد جایگزین مناسبی برای آبنوس است.
درمورد چوب بهترین گیتار و راهنمای خرید این گیتار از این حیث مطالبی بیان شد. مورد دیگری که در خرید گیتار باید آن توجه کرد برند سازنده آن است.بهترین برند  گیتار

همان‌گونه که بیان شد ، در خرید گیتار یکی از نکاتی که در کنار دیگر موارد به آن توجه کرد برند سازنده گیتار است. هرچه مواد و متریال اولیه گیتار مناسب باشند اما سازنده هنر و تجربه کافی در ساخت را دارا نباشد خروجی محصول دارای کیفیت مناسب نخواهد بود. پس در بررسی گیتار به این نکته باید توجه کرد که برند سازنده چیست؟ در ادامه به معرفی بهترین برند گیتار خواهیم پرداخت:

گیتار الحمرا
وقتی صحبت از بهترین برند گیتار می‌شود افراد اهل فن برند الحمرا را پیشنهاد می‌دهند. این گیتار در کشور اسپانیا ساخته می‌شود. الحمرا یکی از با کیفیت ترین و خوش صداترین گیتار ها که محصولاتش در اکثر نقاط دنیا طرفدران خود را دارد و به فروش می‌رسد.

گیتار یاماها
بعید است که فعال در حوزه موسیقی ونوازندگی باشید و با برند یاماها آشنایی  نداشته باشید. این برند ژاپنی با قدمت 130 است. این مارک گیتار در ساخت دیگر ساز های نیز فعالیت دارد و محصولات با کیفیت عالی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهد. قیمت گیتارهای یاماها از نرخ های پایین تا به بالا متغییر است ، و این مورد باعث شده که دست خریداران را در انتخاب ساز خود باز باشد. از نقاط مثبت و برجسته گیتارهای یاماها به تولید گیتار برای نوازندگان با سطح مهارت پایین اشاره کرد. در بررسی گیتار های یاماها حتما از نوع آن و سطح نوازندگی خود آگاهای لازم را داشته باشید ، زیرا یاماها دارای تنوع زیادی است.به دلیل مناسب بودن  قیمت گیتار های یاماها افرادی که در خرید گیتار نمی‌خواهند هزینه زیادی کنند انتخاب مناسبی می باشد.

گیتار گیبسون
گیتار گیسبون از بهترین مارک های گیتار است ، که قدمت طولانی نیز دارد. گیتار های گیسبون در کشور آمریکا ساخته می شوند. از ویژگی های این گیتارهای این برند این است که تمامی قطعات گیتار از جمله پیکاپ ، سیم و.... در داخل خود کمپانی تولید می‌شوند. و در نظارت دقیق در خط تولید کنترل کیفیت محصولات گیسبون باعث شده که خروجی های آن از مرغوبیت بالایی برخوردار باشد. از معایب آن می توان به بالا بودن قیمت گیتار گیسبون اشاره کرد.


گیتار Jose Ramirez
یکی خوش نام‌ترین برند ها در تولید  گیتار Jose Ramirez است. این مارک گیتار تاریخچه ایی صد ساله دارد. Jose Ramirez برای افرادی که به دنبال خرید گیتار با کیفیت اما با قیمت مناسب (نسب به دیگر برند ها) هستند بهترین انتخاب است.

فروش ویژه