خانه تماس با ما مقالات

راهنمای خرید اتوبخار / پر فروش ترین اتو بخار ها در ایران

خرید اتوبخار

خرید اتوبخار برای منزل از جمله کارهایی است که هر فردی در طول زندگی خود بارها با آن رو به رو خواهد شد. اتو، چین و چروک های موجود بر روی پارچه ها را از بین می برد. این کار باعث مرتب و زیباتر شدن لباس، پرده، پارچه و ... می شود. البته می توان گفت اتوکشی علاوه بر صاف کردن پارچه، باعث بهداشتی شدن آن ها نیز می شود چرا که حرارت حاصل از آن که توسط کفی فلزی اتو به پارچه وارد می شود، باکتری های موجود بر روی پارچه را از بین می برد.
 
معرفی بهترین اتو بخار ها همراه با لینک خرید از دیجی کالا
 

فروش ویژه

بهترین ها

رتبه تصویر عنوان امتیاز موارد بیشتر
1
اتو بخار بوش مدل TDA7030211
اتو بخار بوش مدل TDA7030211

2
اتو بخار تفال مدل FV5375
اتو بخار تفال مدل FV5375

3
اتو بخار براون مدل SI510
اتو بخار براون مدل SI510

4
اتو بخار فیلیپس مدل GC2294/20
اتو بخار فیلیپس مدل GC2294/20

5
اتو بخار پاناسونیک مدل NI-JWT980
اتو بخار پاناسونیک مدل NI-JWT980

6
اتو بخار سایا مدل Rhenium
اتو بخار سایا مدل Rhenium

7
اتو بخار آرزوم مدل AR691
اتو بخار آرزوم مدل AR691

8
اتو بخار تفال مدل FV9745
اتو بخار تفال مدل FV9745

9
اتو بخار زیمنس مدل TB76XTRMGB
اتو بخار زیمنس مدل TB76XTRMGB

10
اتو بخار برلیانت مدل BSI-7200
اتو بخار برلیانت مدل BSI-7200

بهترین ها

1
4

اتو بخار فیلیپس مدل GC2294/20

5

اتو بخار پاناسونیک مدل NI-JWT980

9

اتو بخار زیمنس مدل TB76XTRMGB

10

اتو بخار برلیانت مدل BSI-7200


فروش ویژه

فروش ویژه

رتبه محصول

5

بررسی و راهنمای خرید انواع اتوبخار ها

اتو بخار از گذشته تا اکنون

اجداد ما برای صاف کردن لباس های خود در گذشته از وسایل سنگی استفاده می کردند، با گذشت زمان اتوهای زغالی وارد منازل شد اما مشکلی که این اتوهای زغالی داشتند، گازی بود که در حین کار ساطع می شد. از این رو فکر ساخت یک اتوی برقی ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرد و بالاخره پای اتوهای برقی به بازار لوازم خانگی باز شد.

امروزه با پیشرفت بیشتر تکنولوژی انواع مختلفی از اتوهای برقی در بازار موجود هستند. این اتو ها در اشکال و رنگ های مختلفی به چشم می خورند که خرید اتوبخار های این مدل ممکن است کمی پیچیده باشد. به طور کلی ۵ نوع اتو موجود است: اتو بخار معمولی، اتوی پرسی ، اتو با مخزن مجزای بخار و بخارگر...

خرید اتوبخار معمولی یا دستی:

اتو بخارهای معمولی نوع رایج اتوهاست که در هر منزلی یافت می شود. این اتوها با نیروی بخار کار می کنند و وزن سبکی دارند. اتو بخار های معمولی معمولا دارای کفه ای از جنس تفلون و یا سرامیک و ... هستند که البته مدل های ارزان تر آن ها دارای جنس استیل است. در کف این اتو ها سوراخ هایی برای خروج بخار قرار داده شده است.

اتوی پرسی:

اتوهای پرسی تجربه متفاوتی از اتو کردن را در اختیار شما قرار می دهند. این نوع از اتو ها دارای دو صفحه هستند که پارچه یا لباس در بین آن دو قرار می گیرد. اتو پرسی به دلیل بزرگ تر بودن صفحات و کارکرد آسان باعث صرفه جویی در وقت شما خواهد شد. البته این را هم بگوییم که قیمت این نوع از اتو در مقایسه با خرید اتوبخار معمولی کمی بالاتر است.

اتو با مخزن جداگانه:

این اتو ها نیز به تازگی وارد بازار شده است که بخار بسیار زیادی را تولید می کنند. مخزن در نظر گرفته شده برای این اتو توسط یک سیم و یک شلنگ به دسته اتو متصل شده و بخار را توسط روزنه های موجود در کف اتو به پارچه منتقل می کند.

نکاتی که در هنگام خرید اتوبخار معمولی باید در نظر بگیرید:

توان در اتو بخار ها:

توان در خرید اتوبخار نشان دهنده توان المنت در اتو است. اعداد بالاتر توان در اتو بخار های دستی نشان دهنده این است که اتو با سرعت بیشتری داغ می شود. توان در اتو بخار با واحد وات محاسبه می شود. سعی کنید در خرید اتوبخار، اتویی را انتخاب کنید که دارای توان بالاتری باشد و مجبور نباشید برای داغ شدن صفحه اتو منتظر بمانید.

جنس اتو بخارها:

اتو بخارها با کفی های مختلفی در بازار موجود هستند. انواع مختلفی از اتوهای سرامیکی، استیل، تیتانیوم، آلومینیوم و … را می توانید در بازار ببینید. به گفته مصرف کنندگان اتو بخار های دستی کفی های سرامیکی و تیتانیومی عملکرد بهتری نسبت به دیگر کفی ها دارند و در مقابل ضربه و خراش مقاوم ترند. پس در خرید اتوبخار به جنس آن توجه کنید.

ظرفیت مخزن آب در اتو بخار های معمولی:

همانطور که گفته شده در اتو بخارها، آب داخل مخزن به جوش آمده، بخار می شود و از طریق روزنه های موجود در کف اتو بیرون می آید. در اتو بخارهای معمولی، مخزن آبی قرار داده شده است که توسط دریچه ای که معمولا بر روی دسته اتو قرار می گیرد می توانید آن را پر کنید. مخزن های آب بزرگ تر به شما این امکان را می دهد که در مدت زمان طولانی تری بدون اضافه کردن آب، بتوانید لباس هایتان را اتو کنید. ظرفیت از معیارهای خرید اتوبخار است که در این مخزن ها با سی سی محاسبه می شود.

حجم بخار خروجی از روزنه اتو بخارهای معمولی:

هر چه بخارهای خروجی از رزونه های کف اتو بخار بیشتر باشد، چروک های موجود بر روی لباس و پارچه راحت تر و سریع تر باز می شوند. حجم خروجی بخار را با گرم بر دقیقه محاسبه می کنند که این مقدار در واقع میزان قدرت دستگاه را در خارج کردن بخار نشان می دهد. در برخی از اتو بخارها سیستمی تحت عنوان تشدید بخار قرار داده شده است. این ویژگی در خرید اتوبخار به شما این امکان را می دهد که برای مدت زمان معینی حجم بخار خروجی را بیشتر کنید.

طول سیم در اتو بخار های دستی:

محدودیت جابجایی اتو در خرید اتوبخار به دلیل کوتاه بودن سیم از مشکلاتی است که برخی از خانم ها با آن مواجه هستند. سعی کنید اتویی را انتخاب کنید که سیم بلندتری داشته باشند تا بتوانید به راحتی آن را جابجا کنید و اتوکشی را انجام دهید.

چرخش ۳۶۰ سیم اتو بخار های دستی:

این ویژگی در هنگام اتو کردن می تواند بسیار کمک کننده باشد. با وجود این ویژگی دیگر در هنگام اتوکشی سیم نمی پیچد و گره نمی خورد. این ویژگی در خرید اتوبخار باعث چرخش سیم در محل اتصال به بدنه اتو می شود.

سلف کلین در اتو بخار به چه معناست:

وجود این ویژگی در خرید اتوبخار باعث می شود تا رسوبات در منافذ اتو بخار انباشته نشود و در نتیجه بخار حاصل از جوشیدن آب به راحتی از داخل منافذ خارج شوند.

بخاردهی عمودی در اتو بخار معمولی:

بخاردهی عمودی برای لباس هایی که آویزان هستند بسیار مناسب است. برای استفاده از این ویژگی کافی است اتو را در مقابل لباس آویزان شده دارید تا بخار حاصل از اتو لباس شما را صاف کند.

سیستم صد چکه در اتوبخار معمولی:

هنگامی که دمای کف اتو به مقدار کمتر از حد مجاز برای تولید بخار می رسد، این سیستم باعث می شود تا محفظه تبخیر به صورت اتومات بسته شده و در نتیجه از ریختن و چکه کردن آب به بیرون جلوگیری خواهد کرد. بنابراین این ویژگی را در خرید اتوبخار نادیده نگیرید.

سیستم قطع کن خودکار در اتو بخار معمولی:

وجود این ویژگی باعث افزایش ایمنی در اتو بخار می شود. اتوهایی که دارای سیستم قطع کن خودکار هستند، در صورتی که بیش از زمان معینی بر روی لباس بمانند به طور اتومات خاموش می شوند. همچنین در صورت ایستاده ماندن بیش از مدت معینی نیز اتو به طور اتومات خاموش می شود. البته هنگامی که دوباره قصد کار کردن با اتو را داشته باشید این سیستم قطع شده و اتو دوباره روشن می شود.

اسپری آب در اتو بخار معمولی:

اسپری آب در اتو بخارها به شما این امکان را می دهد که به میزان نیاز و به طور مساوی آب را از داخل مخزن اتو بر روی سطح پارچه مورد نظرتان اسپری کنید. این عمل به وسیله دکمه ای که در بالا و یا کنار اتو قرار گرفته است انجام می شود.

سوالات متداول راهنمای خرید اتوبخار / پر فروش ترین اتو بخار ها در ایران

فروش ویژه