خانه تماس با ما

راهنمای خرید مودم و پر فروش ترین مودم ها در ایران

بررسی و خرید مودم

با فراگیر شدن استفاده از اینترنت ADSL، خرید مودم مناسب، از نیازهای اساسی خانواده‌ها و سازمان‌ها برای برقراری یک ارتباط با کیفیت و قدرتمند به شمار می‌ رود. از این رو شرکت‌های مختلفی به طراحی و تولید مودم‌های ADSL با امکانات مختلف می‌پردازند. انتخاب و خربد مودم مناسب چه از لحاظ کیفیت و چه از لحاظ قیمت بین این همه محصول کار ساده ای نیست. از همین رو ما در بست رویو بهترین مودم های موجود در بازار را با صفحه بررسی تخصصی و قیمت به روز شده برایتان آورده ایم تا شما با مقایسه قیمت و کیفیت آنها، بهترین انتخاب را داشته باشید. 

بهترین ها

رتبه تصویر عنوان امتیاز موارد بیشتر
1
مودم روتر بی سیم D-Link مدل DSL-2740U
مودم روتر بی سیم D-Link مدل DSL-2740U

2
مودم روتر بی سیم D-Link مدل DSL-2750U New
مودم روتر بی سیم D-Link مدل DSL-2750U New

3
مودم روتر بی سیم D-Link مدل DSL-2730U/U1
مودم روتر بی سیم D-Link مدل DSL-2730U/U1

4
مودم روتر بی سیم TP-Link مدل TD-W8901N
مودم روتر بی سیم TP-Link مدل TD-W8901N

5
مودم روتر بی سیم TP-Link مدل TD-W8961N
مودم روتر بی سیم TP-Link مدل TD-W8961N

6
مودم روتر با سیم D-Link مدل DSL-2520U-Z2
مودم روتر با سیم D-Link مدل DSL-2520U-Z2

7
مودم روتر بی سیم TP-Link مدل TD-W8961ND
مودم روتر بی سیم TP-Link مدل TD-W8961ND

8
مودم روتر بی‌سیم ایسوس مدل DSL - N10S
مودم روتر بی‌سیم ایسوس مدل DSL - N10S

9
مودم روتر ADSL2 Plus بی سیم یوتل مدل A154
مودم روتر ADSL2 Plus بی سیم یوتل مدل A154

10
مودم روتر TENDA مدل D301v2
مودم روتر TENDA مدل D301v2

بهترین ها

# 1

مودم روتر بی سیم D-Link مدل DSL-2740U

# 2

مودم روتر بی سیم D-Link مدل DSL-2750U New

# 3

مودم روتر بی سیم D-Link مدل DSL-2730U/U1

# 4

مودم روتر بی سیم TP-Link مدل TD-W8901N

# 5

مودم روتر بی سیم TP-Link مدل TD-W8961N

# 6

مودم روتر با سیم D-Link مدل DSL-2520U-Z2

# 7

مودم روتر بی سیم TP-Link مدل TD-W8961ND

# 8

مودم روتر بی‌سیم ایسوس مدل DSL - N10S

# 9

مودم روتر ADSL2 Plus بی سیم یوتل مدل A154

# 10

رتبه محصول

5

بررسی و راهنمای خرید بهترین مودم

 مودم دایال آپ Dial up Modem

اینترنت Dial up قبل از ارائه ADSL، تنها راه متصل شدن به اینترنت برای کاربران خانگی بود، مودم دایال آپ به دو صورت داخلی Internal Dial Up Modem و خارجی External Dial Up Modem بود، که با توجه به پیشرفت تکنولوژی دیگر قابل استفاده نمی باشند.

انواع مودم ای دی اس ال ADSL

به طور کلی مودم های ADSL به دو نوع تقسیم می شوند:

  • مودم اترنت Ethernet modem
  • مودم اترنت تک پورت Ethernet modem

این نوع مودم ها معمولا دارای یک پورت USB و یک پورت LAN هستند، در برخی از مودم های سیمی ممکن است پورت USB وجود نداشته باشد و بعضی ها هم ممکن است پورت LAN نداشته باشند. البته مودم هایی که در چند سال اخیر به بازار آمده اند بدون استثنا پورت LAN را دارند. اگر خرید مودمی داشته اید که هر دو پورت USB و LAN را دارد، توصیه میشود حتما از LAN استفاده کنید. مودم های سیمی یا همان مودم Ethernet تک پورت می توانند فقط به یک کامپیوتر وصل بشوند و فقط به یک سیستم سرویس بدهند. در کل استفاده از این نوع مودم ها توصیه نمی شوند و تنها در صورتی که فقط یک سیستم قرار است به اینترنت شما وصل شود و قرار هم نیست که سیستم دومی به اینترنت متصل شود خرید مودم از این نوع گزینه خوبی است. مودم های تک پورت سیمی ارزان ترین مدل مودم ADSL هستند، اما از آنجایی که امروزه در هر خانه ای حداقل یک تلفن هوشمند یا تبلت پیدا میشود، خرید مودم وای فای در هر منزلی ضروری است.

خرید مودم بی سیم Wireless یا مودم وای فای WiFi

خرید مودم وای فای یا وایرلس، همان مودم بی سیم است که بهترین نوع مودم برای کاربرانی است که قصد اتصال به اینترنت را دارند. تمامی کابران خانگی و تجاری می توانند از مودم وای فای استفاده کنند.

اما سوالی که شاید ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کند این است که چرا خرید مودم وای فای؟ در واقع مودم وای فای همان طور که از نامش مشخص است، می تواند چندین دستگاه مانند: لپ تاپ، موبایل و تبلت را به صورت همزمان و بدون نیاز به سیم به اینترنت متصل کند. اغلب مودم های وای فای دارای ۴ پورت LAN هستند و به وسیله آن می توانید ۴ لپ تاپ و کامپیوتر را به طور مستقیم به اینترنت وصل کنید. البته مودم های تک پورت نیز در بازار موجودند که نسبت به مودم های ۴ پورت ارزان تر هستند. برخی از مودم ها دارای ۲ یا ۳ آنتن هستند که برای برد بیشتر در مکان های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه تمامی گوشی های موبایل و تبلت از قابلیت Wifi پشتیبانی می کنند و به همین علت خرید مودم های سیمی تک پورت دیگر محبوب نیست.

انواع مودم وایرلس Wireless یا مودم وای فای WiFi

میزان فشار زودپز

سطح فشار زودپز یا PSI بر حسب پوند بر واحد اینچ مربع است. اندازه ی نرمال آن ۱۵ است که در اغلب زودپزها رعایت شده است. بنابراین پیش از خرید زودپز به این رقم توجه کنید. اغلب زودپزهای الکتریکی PSI  ۱۰ الی ۱۲ دارند، اگر که زودپز دارای PSI  پایین تری باشد در بازه زمانی کوتاه، نمی تواند غذای پخته و جاافتاده تهیه کند و سرعت کارکرد آن آهسته تر می شود.

 

امکان کنترل فشار

فشار بعضی از زودپز ها را می توان تغییر داد. به عنوان مثال PSI ۶ تا ۸ کم، ۸ تا ۱۳ میانه و ۱۳ تا ۱۵ بالا در محصول خود قرار داده‌اند و یا از اصطلاحاتی مانند طبخ آرام، گرم نمودن و… به کار برده اند، که با مطالعه دفترچه راهنما می توانید از زمینه های کاربرد هر کدام از این گزینه ها مطلع شوید. برای مثال تنظیمات PSI کم برای غذاهایی دریایی مثل خاویار، ماهی و یا صیفی جات کارایی دارند. بعضی از زودپزها ویژگی زودپز و پلوپز را باهم در یک دستگاه دارند. اگر که آشپزخانه شما کوچک است تهیه این کالاهای چندمنظوره به شما توصیه می شود.

 

امنیت بالا

زودپز شما باید ایمن باشد و به صورت استاندارد طراحی و ساخته شده باشد. درب آن به خوبی بسته و محکم شود و هوای داغ از فضای میان درب به بیرون نرود. به حالت خودکار تا وقتی که همه ی بخار خارج نشده است، درب آن باز نشود زیرا در غیراینصورت موقع باز نمودن، درب آن شدیدا خواهد سوخت. دستیگره های آن از استحکام بالایی برخوردار باشند تا بتوانید به آسانی آن را جابجا کنید، هرچه زودپز بزرگتر باشد، دستگیره های آن نیز باید محکم تر باشند. سوپاپ اطمینان طبق استاندارد ها طراحی و تولید شده باشد تا وقتی که فشار درون زودپز زیاد شد، به صورت خودکار این هوای گرم اضافه را از خود خارج نماید.

 

قیمت

بسته به سایز، میزان PSI و مارک، زودپزها رنج قیمت متفاوتی دارند. مدل الکتریکی این زودپزها قیمت بالاتری دارند و نیز از آنجا که تعرفه برق در ایران بیشتر از گاز می‌باشد، برای استفاده در بازه زمانی طولانی، هزینه های زیادی را همراه خواهد داشت. به هیچ وجه قیمت را معیار خرید قرار ندهید زیرا یک زود پز بی کیفیت یا کم کیفیت احتمال دارد خطرات بسیاری را به بار آورد. اما درمجموع استفاده از زودپز باعث کاهش هزینه ها می‌شود، زیرا برای پخت غذا، از انرژی و وقت شما را صرفه جویی می کند.

 

سایز و گنجایش زودپز

در حین خرید، سایز زودپز را باید از دو منظر بررسی کنید، اینکه معمولا برای چه تعدادی غذا تهیه می کنید و اینکه آیا جای مناسب در آشپزخانه برای گذاشتن آن دارید. زودپزهای برقی معمولا از اندازه کوچک تری برخوردارند. گنجایش زودپزها طبق لیتر گفته می‌شود. معمولا برای دونفر زودپز چهار لیتری بسنده می کند و برای یک خانواده ۴ الی ۷ نفره سایز ۸ تا ۱۰ لیتری آن مناسب است. اگرچه شما می توانید زودپزهای چند ظرفیتی که گران تر هستند خریداری کنید که امکان تغییر سایز قابلمه در آن وجود دارد.

 

سوپاپ فشار بخار

محفظه خروج بخار بر روی این محصولات، یکی از قسمت های حائز اهمیتی است که باید به آن دقت کرد. این شیر خروج، بخار اضافی را از مخزن به بیرون می فرستد. درحقیقت زمانی که فشار بخار زیاد شد، صدای سوتی تولید می شود که شخص را از خطر مطلع می کند. لذا این بخش از زودپز را جدی بگیرید.

 

جنس بدنه ی زودپز

اغلب زودپز ها بدنه ای از جنس استیل ضد زنگ و آلومینیوم دارند. آن هایی که از جنس استیل ضد زنگ هستند برخلاف مدل های آلومینیومی دوام بیشتر، وزن سنگین تر و قیمت بالاتری دارند. درضمن زودپز استیل غذا را سریع تر گرم می کند و از طرفی برای مدت بیشتری غذا را گرم نگه می دارد و از لحاظ مصرف انرژی بهینه است.

 

ملاک هایی که گفته شد از مهم ترین معیارها هنگام خرید زودپز هستند. همچنین معیارهای دیگری وجود دارد که بد نیست است بعد از این ملاک های اولیه بسته به نیازتان در نظر گرفته شوند:

 

ظرف بخارپز

بعضی از زودپزها قفسه یا سبد بخارپز دارند که توسط آن می توانید سبزیجات و مواد مصرفی را با بخار تولید شده بپزید و این زمینه را ایجاد می کند ککه همزمان دو غذا تهیه کنید.

 

راهنمای تهیه غذا

این روزها دستور پخت هر مدل غذایی در اینترنت پیدا می شود. ولی بعضی از زودپزها راهنمای آشپزی دارند. در حقیقت آن‌ها به شما یاد می دهند که به چه روشی با زودپزتان انواع غذا ها را بپزید.

 

گارانتی

گارنتی بیانگر این است که یک کمپانی همواره پشتیبان محصولاتش است. وجود گارانتی سبب می شود شما با اطمینان خاطر زودپز را خریداری نمایید اگرچه امکان دارد  هیچوقت به کارتان نیاید اما با این وجود یک نمره مثبت محسوب می شود.

 

 

تفاوت بین مودم وایرلس تک آنتن و مودم وایرلس چند آنتن

تفاوت مودم وایرلس تک آنتن با مودم وایرلس چند آنتن در سرعت انتقال دیتا می باشد. مودم های وایرلس سری N دو آنتن یا Dual-band، می توانند در هر دو محدوده فرکانس ۴٫۲ گیگا هرتز و ۵ گیگا هرتز کار کنند. خرید مودم های وایرلس چند آنتن برای محیط های بزرگ مناسب تر است و اگر به یک مودم وایرلس برای استفاده خانگی مثلا آپارتمان نیاز دارید مودم های چند آنتنه گزینه مناسبی به نظر نمی رسد، ضرورت استفاده از مودم ۲ یا ۳ آنتن فقط و فقط به تعداد دستگاه متصل بستگی دارد که هر چه تعداد دستگاه بیشتر باشد، سرعت کمتری به هر دستگاه اختصاص پیدا می کند. در هنگام خرید مودم حتما توجه داشته باشید که عدد بعد از حرف N نشان دهنده سرعت انتقال داده مودم می باشد به عنوان مثال مودم وایرلس D-link N 150 یعنی یک مودم وایرلس با سرعت انتقال داده ۱۵۰ مگا بیت در ثانیه است که محدوده ۷۰ متر رو پوشش می دهد.

تفاوت مودم وایرلس تک پورت و مودم وایرلس ۴ پورت

در واقع هیچ تفاوتی به لحاظ کیفیتی بین مودم تک پورت و ۴ پورت وجود ندارد  و فقط در جایی از مودم ۴ پورت استفاده می شود که لازم است چند دستگاه PC به آن متصل شوند.

سوالات متداول راهنمای خرید مودم و پر فروش ترین مودم ها در ایران

ارتباط با تیم تبلیغات