خانه تماس با ما مقالات

فروش ویژه

فروش دام زنده در تهران با قیمت توافقی _ 09127763800

نکاتی که در خرید دام های زنده باید رعایت کنید 

 

اگر قصد خرید دام زنده را دارید توجه داشته باشید که باید نکات متعددی را مورد بررسی قرار دهید زیرا خرید دام های مریض می تواند به سلامت انسان نیز لطمه وارد کند که این امر بسیار خطرناک خواهد بود. توجه داشته باشید که بعضی از دام ها انواع ویروس ها و باکتری ها را به انسان منتقل می‌کنند که این امر موجب به وجود آمدن بیماری های ویروسی و انگلی می شود، با این وجود، اگر شما قصد خرید دام را دارید لازم است ابتدا به سالم بودن دام توجه کنید که برای این امر نیاز است حالات فیزیولوژیکی دام زنده را مورد بررسی قرار دهید و همچنین از سالم بودن ظاهری دام ها مطمئن شوید.

 

 

خرید دام زنده از مراکز مناسب | ( 09127763800 )

 

از جمله مهمترین مواردی که در خرید دام زنده بسیار حائز اهمیت می باشد، خرید از مراکز عرضه دام معتبر زیر نظر شهرداری است زیرا به طور حتم دام هایی که در پرورشگاه های مناسب پرورش یافته اند کاملا سالم هستند و واکسن های مورد نیاز را در زمان مناسب و تحت نظر دامپزشک دریافت کرده‌اند که این امر می‌تواند به سالم بودن آنها کمک کند. با این حال توجه داشته باشید که چه برای ذبح و چه برای پرورش اقدام به خرید دام زنده کنید ابتدا لازم است به مراکز مناسب و معتبر مراجعه نمایید و پس از اطمینان از سلامت کامل دام، اقدام به خرید کنید.

 

 

خرید دام زنده پرواری | ( 09127763800 )

 

همانطور که گفته شد برای خرید دام ابتدا باید توجه داشته باشید که قرار است دام خود را برای پرواری نگه دارید یا می خواهید دام را ذبح کنید که هر کدام از این موارد نیاز به توجه به مواردی دارد. در این بین اگر می‌خواهید اقدام به خرید دام زنده جهت پرورش کنید توجه داشته باشید که نشخوار کردن یکی از نشانه های سلامت دام است که نشان دهنده گوارش سالم و خوب غذا خوردن دام به شمار می رود. با این حال از جمله مهمترین ویژگی های دام زنده که برای پرواری مناسب است خرید دام لاغر، اما سالم می باشد زیرا این دام وزن کمتری دارد و به طور حتم پول کمتری جهت خرید آن می پردازید و از جایی که قصد دارید این دام را بزرگ کنید به راحتی در این امر سود خواهید کرد.

 

خرید دام های سرزنده که در هنگام راه رفتن سلامتی ظاهری خود را نشان می دهند می تواند حائز اهمیت باشد. همچنین در هنگام خرید دام های زنده می توانید از سلامت آنها از طریق بررسی چشم ها آگاه شوید. سن آنها را نیز می‌توانید با بررسی دندان ها تخمین بزنید. بهترین سن دام برای دامپروری و نگهداری دام ها، سن 4 الی 7 ماهگی است که 250 الی 350 گرم وزن داشته باشند.

 

 

مهترین نکاتی که هنگام خرید گوسفند زنده باید در نظر بگیریم | ( 09127763800 )

 

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای مراسمی نیاز به خرید گوسفند زنده پیدا کرده اید. هنگام خرید باید نکاتی درباره خرید گوسفند زنده را در نظر بگیرید، تا گوسفند خریداری شده دارای گوشتی سالم باشد. روش های تشخیص گوسفند سالم خیلی سخت و پیچیده نیستند و به راحتی می توانید آن ها را یاد بگیرید. برای آشنایی با نکاتی درباره خرید گوسفند زنده، با این مقاله همراه شوید.

 

 

نکاتی درباره خرید گوسفند زنده  | ( 09127763800 )

 

تشخیص سالم بودن گوسفند یکی از نکات بسیار مهم در خرید گوسفند است. گوشت قرمز برای سلامتی انسان ها مفید است و منبعی از ویتامین ها و پروتئین ها است. اما  گاهی گوسفندها در برخی از مکان های غیرمجاز و آلوده پرورش پیدا می کنند که آلوده به انواع بیماری ها می شوند و سلامتی انسان با خوردن این گوشت آلوده می تواند به خطر بیافتد. یک گوسفند سالم دارای ویژگی های ذیل می باشد:

 

⭐️ گوسفند باید مورد تایید وزارت بهداشت باشد.

⭐️ چشم های یک گوسفند سالم باید شفاف باشد و هیچ گونه کدری نداشته باشد.

⭐️ گوسفند سالم به طور مداوم در حال نشخوار است.

⭐️ دهان و بینی یک گوسفند سالم نباید هیچ گونه ترشحی داشته باشد.

⭐️ پشم های گوسفند را به سمت بالا بکشید، اگر پشم ها به سادگی از پوست جدا شدند، گوسفند بیمار است.

⭐️ گوسفند سالم پرتحرک است.

⭐️ پس از ذبح گوسفند، باید به رنگ جگر دقت کنید، جگر یک گوسفند سالم باید رنگی شفاف داشته باشد و رنگ جگری آن کاملا واضح باشد.

⭐️ با لمس مهره های پشت گوسفند، می توان به میزان چاقی یا لاغری آن پی برد.

 

نظرات مشتری

فروش ویژه

فروش ویژه

فروش ویژه