خانه تماس با ما

راهنمای خرید لوسیون بدن و پر فروش ترین لوسیون های بدن در ایران

خرید لوسیون بدن

خشکی پوست بدن به خصوص در ماه های سرد و خشک سال یکی از عوامل آزار دهنده برای بانوان و آقایان است. استفاده از لوسیون بدن علاوه بر مرطوب شدن پوست و از بین رفتن خشکی به کاهش چین و چروک نیز کمک می­ کند به شرط اینکه استفاده از آن به صورت روزانه باشد. همچنین لوسیون های بدن از پوست در برابر تنش های پوستی و آکنه محافظت کرده و پوستی نرم و لطیف را برای شما به ارمغان می آورد. البته که استفاده درست از لوسیون نیز به اثرگذاری بیشتر نیز کمک می­ کند. در این راهنما سعی داریم شما را با ویژگی های یک لوسیون بدن خوب آشنا کرده و در انتخاب یک لوسیون با حداکثر توان اثر گذاری به شما کمک کنیم.

معرفی بهترین لوسیون های بدن همراه با لینک خرید از دیجی کالا

بهترین ها

رتبه تصویر عنوان امتیاز موارد بیشتر
1
لوسیون سی گل مدل Aloe Vera
لوسیون سی گل مدل Aloe Vera

2
لوسیون سی گل مدل Charisma
لوسیون سی گل مدل Charisma

3
لوسیون کیووی Skin Repair
لوسیون کیووی Skin Repair

4
لوسیون وازلین مدل عصاره کاکائو
لوسیون وازلین مدل عصاره کاکائو

5
۵٫ لوسیون نرم کننده دست و بدن میکروزد
۵٫ لوسیون نرم کننده دست و بدن میکروزد

6
لوسیون بدن هیدرودرم مدل Lady حجم ۲۰۰ میلی لیتر
لوسیون بدن هیدرودرم مدل Lady حجم ۲۰۰ میلی لیتر

7
لوسیون بدن مدیلن حجم ۱۵۰ میلی لیتر
لوسیون بدن مدیلن حجم ۱۵۰ میلی لیتر

8
لوسیون بدن آردن مناسب پوست های خشک و حساس ۲۰۰ گرم
لوسیون بدن آردن مناسب پوست های خشک و حساس ۲۰۰ گرم

9
لوسیون بدن حاوی اوسرین ثمین
لوسیون بدن حاوی اوسرین ثمین

10
لوسیون بدن نیوآ مدل Express حجم ۲۵۰ میلی لیتر
لوسیون بدن نیوآ مدل Express حجم ۲۵۰ میلی لیتر

بهترین ها

# 1
# 2
# 4

لوسیون وازلین مدل عصاره کاکائو

# 5

۵٫ لوسیون نرم کننده دست و بدن میکروزد

# 6

لوسیون بدن هیدرودرم مدل Lady حجم ۲۰۰ میلی لیتر

# 7

لوسیون بدن مدیلن حجم ۱۵۰ میلی لیتر

# 8

لوسیون بدن آردن مناسب پوست های خشک و حساس ۲۰۰ گرم

# 9

لوسیون بدن حاوی اوسرین ثمین

# 10

لوسیون بدن نیوآ مدل Express حجم ۲۵۰ میلی لیتر


 لوسیون بدن و تاثیر آن بر پوست

با گذر زمان و با بالاتر رفتن سن چربی پوست کاهش یافته و پوست خشک می ­شود اما ممکن است این عارضه در روزهای سرد و خشک سال که رطوبت هوا کاهش می یابد و یا در هنگام بروز بیماری های مختلف نظیر دیابت و بیماری های مربوط به خشکی پوست نیز برای افراد اتفاق بیفتد.

لوسیون ها در واقع ذرات جامدیهستند که با استفاده از تکنولوژی پیشرفته در حلال هایی مانند آب مقطر یا الکل حل شده است و ذرات آن به صورت یکنواخت در مایع پراکنده شده است برای استفاده از لوسیون ها پیشنهاد می ­شود که به خوبی آن را تکان دهید تا ذرات جامد از حالت ته نشین در آمده و پراکنده شوند، در غیر این صورت ممکن است نتیجه مثبتی بر روی پوست نداشته باشد. هنگامی که پوست رطوبت خود را از دست می دهد به عنوان یک پوست خشک تشخیص داده می­ شود البته عواملی همچون آب و هوا، تغذیه نامناسب، شست و شوی مکرر نیز در خشکی پوست تاثیر بسزایی دارند. لوسیون ها بر روی پوست به عنوان یک محافظ عمل کرده و از پوست شما در برابر خشکی محافظت می ­کنند.

تفاوت لوسیون با کرم

لوسیون ها عموما برای مرطوب کردن طراحی و تولید شده اند این دسته از محصولات بهداشتی بیس آب و روغن داشته و سبک تر هستند، علاوه بر این چربی کم تری نیز دارند به همین دلیل لوسیون ها به سرعت جذب پوست می­ شوند. کرم ها اما قوام بیشتری نسبت به لوسیون ها داشته و چرب تر هستند. همچنین دیرتر جذب بدن می ­شوند به همین دلیل ممکن است پس از استفاده از کرم ها احساس سنگینی بر روی پوست خود داشته باشید. لوسیون ها معمولا به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی خود پوست شما را هیدراته نگه داشته و از خشکی آن جلوگیری می­ کنند. کرم ها به دلیل فرمولاسیون خود بیشتر کار چرب کردن را بر عهده دارند.

لوسیون ها برای انواع مختلف پوست طراحی و تولید شده اند. پس برای خرید یک لوسیون مناسب قدم اول شناسایی نوع پوست می­ باشد. برای اینکه بتوانید یک لوسیون مناسب با حداکثر اثرگذاری انتخاب کنید ابتدا باید نوع پوست خود را مشخص کنید. بهتر است این نکته را نیز در نظر داشته باشید که نوع پوست شما ممکن است به دلایل مختلف مانند تغییر شرایط آب هوایی، آلودگی و … تغییر کند. پس در انتخاب خود بهتر است این مورد را نیز در نظر داشته باشید.

انواع پوست و لوسیون مناسب با آن

پوست های معمولی

پوست های معمولی به گونه ای هستند که نه خشک هستند و نه چرب. اگر پوستی معمولی دارید از لوسیون هایی که برای پوست های چرب و خشک تولید شده اند استفاده نکنید چرا که ترکیبات این محصولات مخصوص همان پوست است و ممکن است پس از استفاده از آن ها بر روی پوست خود احساس سنگینی کنید. همچنین بهتر است لوسیون هایی که ترکیبات آنتی اکسیدان دارند استفاده کنید زیرا ترکیبات آنتی اکسیدان از پوست شما در برابر رادیکال های آزاد محافظت می­ کند.

پوست های چرب

پوست های چرب به دلیل فعالیت غدد چربی موجود در صورت به صورت براق و چرب دیده می­ شوند. همچنین پوست این افراد به دلیل وجود همین غدد مستعد چربی بوده و منافذ بزرگی نیز دارند. افرادی که پوست چرب دارند بهتر است از لوسیون هایی استفاده کنند که پایه آب داشته و سریع جذب می­ شوند. اگر پوست شما چرب است بهتر است از لوسیون هایی که وازلین و الکل دارند دوری کنید.

پوست های خشک

کمبود رطوبت و چربی دلیل اصلی ایجاد پوست خشک است. افراد با پوست خشک معمولا شاهد پوسته پوسته شدن پوست خود هستند. اگر پوستی خشک دارید بهتر است با استفاده از لوسیون هایی که حاوی روغن های طبیعی مثل روغن جوجوبا و یا آفتابگردان هستند استفاده کنید. همچنین بهتر است لوسیون انتخابی شما فاقد الکل باشد چرا که الکل، خشکی پوست شما را تشدید می­ کند.

پوست های حساس

پوست های حساس اکثرا به مواد شیمیایی واکنش نشان داده و ملتهب و قرمز می­ شوند. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که پوستی حساس دارند پیشنهاد می ­شود از لوسیون هایی استفاده کنید که مواد شیمیایی نداشته و دارای ترکیبات گیاهی باشند. همچنین لوسیون هایی که حاوی مواد تسکین دهنده هستند گزینه مناسبی برای شما می­ باشد.

فواید استفاده از لوسیون بدن

استفاده از لوسیون ها فواید زیادی برای پوست شما دارد که از مهم ترین آن ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

رطوبت رسانی: لوسیون­ ها به دلیل ترکیبات ویژه خود پوست شما را از حالت دهیدراته (از دست رفتن آب) خارج کرده و به طور کامل پوست شما را آب رسانی می­ کند. در مناطق خشک که رطوبت به اندازه کافی در هوا وجود ندارد اغلب افراد پوستی خشک دارند، در نتیجه با استفاده از لوسیون ها شما می­ توانید پوستی مرطوب و شاداب داشته باشید.

رفع خشکی پوست: حتی با وجود داشتن پوستی چرب یا معمولی ممکن است به دلیل عوامل محیطی پوست شما در برخی نقاط دچار خشکی شود. انتخاب یک لوسیون مناسب به شما کمک می ­کند خشکی نواحی مختلف پوست را برطرف کنید.

رفع پینه: در برخی موارد به دلیل خشکی بیش از حد ممکن است پوست شما آسیب دیده و ترک بخورد در چنین مواقعی استفاده از لوسیون باعث می­شود سلول های مرده که دلیل اصلی ایجاد پینه هستند از پوست جدا شوند همچنین مواد نرم کننده و ترمیم کننده موجود در لوسیون ها با ترمیم پوست شما از ایجاد دوباره خشکی و پینه جلوگیری می­کند. وجود این مواد در لوسیون را می توانیم از ترکیبات عنوان شده بر روی بسته بندی محصول ببینید.

شفافیت پوست: به دلیل وجود برخی ترکیبات روشن کننده و ترمیم کننده موجود در لوسیون ها پوست شما شفافیت و لطافت خود را دوباره به دست می ­آورد. اگر احساس می کنیم پوستی کدر دارید از وجود این مواد در لوسیون انتخابی خود مطمئن شوید.

ارتباط با تیم تبلیغات