خانه تماس با ما مقالات

فروش ویژه

بهترین گیتاریست تاریخ


با بهترین گیتاریست های تمام دوران آشنا شوید10 گیتاریست معروف جهان


بهترین گیتاریست تاریخ : اکثریت موسیقیدانان و طرفداران پیانو حداقل یک بار در ماه  در مورد این‌که چه کسی چیره دست ترین فرد در نواختن گیتار است ؟ بحث دارند مشکل این است ، که هر کسی ترجیحات و تعاریف متفاوتی برای داشتن بهترین مهارت ها دارد. برای همین اینکه چه فردی حرفه ای ترین نوازنده گیتار در دنیا است موضوعی است که انتهایی ندارد و ما نمی توانیم هیچ وقت با قاطعیت بگوییم فلان شخص بهترین گیتاریست جهان و حرفه ای ترین است.

برخی از مردم حرکت سریع انگشتان رو دسته گیتار را دوست دارند در حالی که برخی دیگر نواختن آهسته تر و ملودیک تر را و برخی می‌خواهند اصول اساسی تسلط نوازنده را ببینند.

در ادامه ما به معرفی 10 گیتاریست برتر دنیا خواهیم پرداخت اما این نکته را مورد توجه قرار دهید که اگر نوازنده محبوب شما در لیست حضور نداشته باشد دلیلی بر حرفه ای نبودن آن شخص نیست. در صورتیکه مایل به شناختن مدرسین برتر گیتار هستید مقاله بهترین استاد گیتار تهران رو از دست ندهید.

این نکته را هم در نظر بگیرید که زمانی بهترین آوا به گوش شنوده ها خواهد رسید که در نواختن از بهترین گیتار استفاده شود.

جالب اینجاست که تنها یکی از این نوازندگان خوب یکی از ثروتمندترین گیتاریست های جهان است. این به شما امکان می‌دهد بدانید که عموم مردم چقدر به این مهارت اهمیت می‌دهند. بدون مقدمه، بیایید به فهرست 10 نفر از حرفه ای ترین گیتاریست های جهان بپردازیم ...

هم چنین می توانید برای آگاهی از نفرات برتر در نواختن گیتار در کشور مان مقاله معرفی  بهترین گیتاریست ایران را مطالعه نمایید.شماره 10 - برنت میسون

 

سریعترین گیتاریست تاریخ


برنت میسون یکی از بهترین گیتاریست های دنیا است
 از جمله مهارت های برجسته ی او می توان به برداشتن انگشت شست و رقص بی نظیر انگشتان بر روی صفحه انگشت گذاری اشاره کرد.
برنت میسون در بیش از 1000 آلبوم برای همه ستارگان برتر و در ژانرهای دیگر نوازندگی کرده است. او یک نوازنده مشهور استودیویی است که توسط چت اتکینز کشف شده است. او برنده جوایز بی شماری همچون "گیتاریست سال" و همچنین "نوازنده سال" شده است. تقریباً هر آهنگ کانتری که موفق می‌شد نوازنده گیتار آن میسون بود.

میسون به دلیل اتکای شدیدش به میخ‌های اکریلیک و بند انگشتی شناخته می‌شود تا لحنی ثابت و یکنواخت باورنکردنی با جمله دقیق و سریع به سیم‌ها داشته باشد. با این حال، خلاصه کردن مهارت‌های او به این حد، یک بی انصافی در حق او است. او یک ترانه سرا، معلم گیتار ماهر است و مدل‌های گیتار و پدال‌های افکت‌های خاص خودش را دارد.

دانستنی های کم اهمیت تر در مورد میسون: به عنوان یکی از اعضای تالار مشاهیر ملی Thumbpickers، برنت میسون تقریباً پس از سوراخ کردن انگشت شست خود به کار خود پایان داد. او اساساً سبک گیتار کانتری را در دهه 1990 ابداع کرد. او از 5 سالگی شروع به یادگیری نواختن گیتار کرد.شماره 9 - استیوی ری وان

 

حرفه ای ترین نوازنده گیتار دنیا


Stevie Ray Vaughan  یکی از حرفه ای ترین گیتاریست های جهان است
مهارت های برجسته: ریسمان ریسمان
استیوی ری وان یکی از تاثیرگذارترین گیتاریست های موسیقی بلوز است که در دهه 1980 احیای موسیقی بلوز راک را رهبری کرد. هر فهرستی از بهترین گیتاریست‌های دنیا بدون شک این گیتاریست فوق‌العاده را در لیست بهترین نوازنده های جهان در لیست خود نشان می‌دهد. او بیشتر سبک خود را برگرفته از لونی مک می داند. گفته می‌شود صرف نظر از ژانر، سبک او به قدری منحصر به فرد است که هیچ گیتاریست دیگری مانند او این شهرت را کسب نکرده است. افراد زیادی او را شایسته لقب بهترین گیتاریست تاریخ می دانند.

سبک او ریشه در راک، بلوز و جاز دارد.  کمپانی ZZ Top  یکی از گیتارهای سفارشی خود را به نام مستعار "Main" به او هدیه داد. او به دلیل استفاده از یک مجموعه سفارشی از سیم‌های سنگین گیتار که نیم پله پایین‌تر کوک می‌شد، شهرت داشت. او همچنین گیتار های با گردن نامتقارن را ترجیح می داد. او استاد مقیاس بلوز و تحت الحمایه آلبرت کینگ است.

دانستنی های کم اهمیت تر در مورد Stevie Ray Vaughan: استیوی ری وان در سن 7 سالگی نواختن گیتار را آغاز کرد و دبیرستان را رها کرد تا به طور حرفه ای آن را دنبال کند. او در سال 1989 تیتر یک مدیسون اسکوئر گاردن بود. درگذشت نابه‌هنگام او زمان او را در جریان اصلی کوتاه کرد و تنها 7 سال دوام آورد، اما این مانع از تبدیل شدن او به یک نماد گیتار نشد.شماره 8 - دیوید گیلمور

 

بهترین گیتاریست جهان


دیوید گیلمور جایگاه خود را به عنوان یکی از بهترین گیتاریست های تاریخ تثبیت کرد
مهارت های برجسته: سادگی بالغ
به عقیده بسیاری از گیتاریست ها بهترین گیتاریست جهان دیوید گیلمور پادشاه گروه پینک فلوید است. او نیز مانند همه افراد حاضر در این لیست، برنده تمام جوایز شده است. گیلمور به خاطر ریف‌های ساده اما بزرگ و آکوردهای محیطی، پر از عبارات بلوز، نوت‌های نوت، و ماندگاری فراوانش معروف است. ولی امر اعتبار خاصی را برای دیوید گیلمور به ارمغان نیاورد. گیلمور به در کنار گیتار توانایی نواختن دیگر ساز ها را به خوبی دارد.

بد نیست بدانید که  بسیاری سعی کرده‌اند صدای او را تقلید کنند و تجهیزات دقیق او را کپی کنند، اما هیچ یک نتوانستن مانند انگشتان او و انتخاب نت‌ها و استفاده از افکت‌ها را تکرار کنند. او این کار را دقیقاً در زمینه انجام می‌دهد، و این همان چیزی است که او را در همه فهرست‌های بهترین گیتاریست تاریخ قرار می‌دهد، اگرچه همیشه در 10 فهرست برتر قرار نمی‌گیرد. ولی باید این غیر قابل کتمان است که گیلمور استاد بی‌رقیب تکنوازی گیتار غنایی است.

دانستنی های کم اهمیت تر در مورد دیوید گیلمور: برخلاف بهترین گیتار زن های دنیا ، که از کودکی شروع به نواختن می‌کنند گیلمور در 21 سالگی اولین گیتار خود را در دست گرفت. در سال 1970، تمام وسایل پینک فلوید، از جمله گیتار نمادین گیلمور، The Black Strat در نیواورلئان، به سرقت رفت که منجر به لغو تور شد.شماره 7 - ادی ون هیلن

 

بهترین گیتاریست تمام دوران


بدون شک ادی ون هیلن بهترین گیتاریست تمام دوران است
مهارت های برجسته :  TAPPING & WHAMMY BAR  
ادی ون هیلن اغلب در معرفی لیست بهترین گیتار زن های دنیا در رتبه اول قرار می‌گیرد. اگر بخواهیم در یک کلمه بگیم اون خیلی خوبه ، هیلن اریک کلاپتون را به عنوان الگو خود می‌داند، اما می‌گوید از نظر سبک به جیمی پیج نزدیک‌تر است. ادی ون هیلن از آن دسته از موزیسین ها است که توسط افراد برتر از خودش مانند مایکل جکسون برای پخش اهنگ های پشتیبان برای به همکاری دعوت شده.

یکی از تاکتیک‌های برجسته او ضربه زدنه، جایی که هیلن از هر دو دستش روی گردن گیتار استفاده می‌کنه تا نت‌ها را به سرعت پخش کنه واقعا دیدنیه. بسیاری از افراد به خاطر همین توانایی هیلن از تک‌نوازی‌هایش او را ، اگر نگوییم بهترین جز بهترین ها می‌دانند. خودش می‌گوید که این مهارت را از تماشای استیو هکت از جنسیس و جیمی پیج به دست آورده است.

دانستنی های کم اهمیت تر در مورد ادی ون هیلن: ادی ون هیلن هیچ وقت خواندن موسیقی را یاد نگرفت. بد نیست بدانید که او یک مخترع است و دارای چندین حق ثبت اختراع از جمله یکی برای دستگاهی است که به گیتار اجازه رو میده تا مانند پیانو نواخته شود. ادی و برادرش الکس گروه بسیار موفق Van Halen را با حضور خواننده دیوید لی راث راه اندازی کردند.شماره 6 - جیمی هندریکس

 

بهترین گیتاریست تاریخ


در هر لیستی  که از بهترین گیتاریست های تاریخ  و سریع ترین گیتاریست جهان صبحت بشه، همیشه اسمی جیمی هندریکس دیده میشه
   

مهارت های برجسته :  ابداع تکنیک های جدید
جیمی هندریکس تنها در چهار سال موفقیت در جریان اصلی قبل از مرگ نابهنگام خود، دنیای گیتار را به کلی تغییر داد. هندریکس یکی از اولین کسانی بود که جلوه‌ها و نوار whammy را به دنیای گیتار آورد، مانند اعوجاج فاز و وا-وا. بخش بزرگی از موفقیت مستمر Fender Stratocaster به دلیل استفاده او از آن است. می توان گفت اگر او زنده می ماند و به فعالیت حرفه ای خود ادامه میداد بی شک او لقب بهترین گیتاریست تاریخ و سریع ترین نوارنده در دنیا را به خود اختصاص میداد.

جیمی الگوی خودش رو راک اند رول، لیتل ریچارد، چاک بری و الویس پریسلی می‌دونه. جیمی هندریکس خالق خیلی از اولی‌هاست، مانند استفاده از جلوه‌های خاص، رد آکورد نواری و به‌جای عصبانیت با انگشت شست. سبک او ترکیبی از بلوز، راک بریتانیایی، موسیقی محلی آمریکایی، جاز و راک است. او در تکنوازی درون آکورد استاد بود.دانستنی های کم اهمیت تر در مورد جیمی هندریکس:او نواختن گیتار را از 15 سالگی شروع کرد. زمانی او پردرآمدترین گیتاریست جهان بود که در سال 1969 تیتر یک وودستاک شد. هندریکس گیتارهای راست دستی می نواخت که وارونه شده بود و برای نواختن دست چپ دوباره ساز می زد.شماره 5 - درک تراک

 

بهترین گیتاریست تاریخ


شاید نسبت به دیگر افراد حاضر  در این لیست درک کامیون شناخته شده نباشه، اما او یکی از ۱۰ گیتاریست برتر تاریخ است که توسط جامعه گیتار شناخته شده.


مهارت های برجسته :  گیتار اسلاید الکتریک
شاید نام درک تراکس از گروه The Derek Trucks Band و اکنون گروه برادران آلمن و همچنین تور با اریک کلاپتون به گوش شما خورده باشه. سبک درک ترکیبی از ژانرهایی مانند جم بند، جاز، راک جنوبی و حتی قوالی و دیگر ژانرهای موسیقی دنیا است.

درک کامیون گیتارهای خودش رو با کوک باز E می نوازه و اسلاید دانلوپ بلوز را ترجیح میده. موفقیت کامیون تا حدی میتونه به دلیل جاه طلبی ، مطالعه و انجام روش هایی باشه که دیگران انجام نداده اند، مانند یادگیری سازهای مختلف جهانی مانند سارود و سیتار. درک به سرعت از لیست بالا می رود و بسیاری او را یکی از "خدایان جدید گیتار" و  حرفه ای ترین گیتاریست جهان می دانند. کاوش او در نوازندگی میکروتونال هندی او را متمایز میکنه.

دانستنی های کم اهمیت تر در مورد درک کامیون: حتی بی بی کینگ گفته که آثار گیتار درک تراک "یکی از بهترین آهنگ و کارهایی است که شنیده.
" او افتخار نوازندگی در کاخ سفید را داشته و جالب بدونید که تقریباً تمام جوایز موسیقی ممکن را برده.شماره 4 - استیو وای

 

حرفه ای ترین گیتاریست دنیا


استیو وای جدا از قدرت نوازندگی بالا توانایی فنی موسیقایی کم نظیری دارد.  


مهارت های برجسته : مهارت فنی و هارمونیک
استیو وای به خاطر همکاری حرفه‌ای و درخشانش با فرانک زاپا، آلکاتراز، و گروه دیوید لی راث تبدیل به یکی موفق ترین افراد در زمینه موسیقی شد، تا جایی که حتی در کار انفرادی استیو با رشد بسیار عمیق‌تری به بلوغ و مهارت رسیده. او به عقیده بسیاری از دوست‌داران موسیقی پادشاه نوار whammy است که به افراد مبتدی در یادگیری کمک شایانی می‌کند. خیلی‌ها استدلال می‌کنند که استیو وای در نواختن گیتار عالی است و بهترین گیتاریست تاریخ است.

او با Ibanez طراح گیتار JEM است که نحوه طراحی گیتارها را از آن زمان تغییر داد. او بخشی از تورهای زنده کنسرت G3 با جو ساتریانی و اریک جانسون است. تکنیک‌های گیتار او شامل ضربه زدن با دو دست، لگاتو، برداشتن سوئیپ، چیدن متناوب، آکروباتیک، ویبراتوی دایره‌ای، نوار ضربه‌ای و سایر روش‌های پیشرفته است که او را از نظر فنی بسیار متمایز می‌کند.

دانستنی های کم اهمیت تر در مورد استیو وای : او اولین گیتار خود را در سن 13 سالگی خرید و شروع به درس خواندن از اسطوره جو ساتریانی کرد. روال تمرین استیو در اوایل شامل 10 تا 15 ساعت روز بود. او با آن مانند یک شغل رفتار کرد تا تبدیل شد یه یکی از بهترین گیتاریست های دوران.شماره 3 - تامی امانوئل

 

بهترین گیتاریست تاریخ


تامی امانوئل نامی آشنا برای دوستداران موسیقی
مهارت های برجسته : گروه تک نفره
تامی امانوئل سلطان گیتار سولو سبک انگشتی است. تامی یک گروه تک نفره واقعیه، حتی برای ایجاد جلوه های ضربی، بر روی گیتار خودش می‌زنه. تامی امانوئل اولین گیتار خودش رو در سن 4 سالگی بدست گرفت.تامی از بسیاری از ژانرها مانند بلوگراس، فولک و جاز استفاده می‌کنه، اما انگشت نگاری کانتری هسته اصلی سبک اونه. او از یک انگشت شست، یک پلکتوم (انتخاب صاف) و انگشتان خودش استفاده می‌کنه که به برداشت ترکیبی معروفه. تامی امانوئل از انواع کوک و سنج های مختلف سیم برای صاف کردن لحن منحصر به فرد خود استفاده می‌کنه.

دانستنی های کم اهمیت تر در مورد تامی امانوئل:  زمانی که تامی 6 ساله بود، پدرش یک گروه موسیقی خانوادگی تشکیل داد، خانه آنها را فروخت و آنها راهی جاده شدند. او در 6 سالگی حرفه ای شد! وقتی پدرش فوت کرد، بادی ویلیامز، ستاره موسیقی کانتری استرالیا، برادران را به تور برد تا به آنها کمک کنه درآمد کسب کنند.شماره 2 - پت متنی

 

معروف ترین نوازنده گیتار


پت متنی بارها و بارها ثابت کرده است که بین بهترین گیتاریست های جهان حرفی برای گفتن دارد و می توان اوراهم بهترین گیتاریست تاریخ دانست!
مهارت های برجسته : صدای جاز و انتخاب نت های مناسب
به احتمال زیاد اگر جز شنوندگان جوان باشید اطلاعات کمی در مورد پت متنی دارید، اما باید بدونید که به یک نوازنده در سطح جهانی نگاه می‌کنید که در ژانر فیوژن جاز مشغول به نواختنه و دائماً در سراسر در حال برگزاری کنسرت های بزرگه (و خدا می‌دونه چقدر پول در میاره). دانش او از تئوری موسیقی و کاربردش تقریباً بی نظیره.

شنوندگان عاشق صداگذاری و عبارات منحصر به فرد او هستند، به ویژه زمانی که پت متنی از گیتار MIDI برای تقلید صدای سازهای دیگر و حتی سینت سایزرها استفاده می‌کنه.

دانستنی های کم اهمیت تر در مورد پت متنی: او تنها کسی هست که تونسته برنده جایزه گرمی را در 10 دسته مختلف بشه. برادر او مایک متنی نوازنده معروف موسیقی جاز است. پت گاهی یک گیتار پیکاسو ۴۲ سیم سفارشی می نوازه. او یکی از اولین کسانی هست که از سینت سایزر گیتار استفاده کرد. او در آتش سوزی استودیو یونیورسال در سال 2008 برخی از استادان خود را از دست داد.شماره 1 - گاتری گوان

 

بهترین گیتاریست دنیا


بهترین گیتاریست تاریخ گاتری گوان است
مهارت های برجسته : همه فن حریف
Guthrie Govan  از دید تمامی افراد حاضر در موسیقی بهترین گیتاریست جهان است زمانی که گاتری گوان شروع به نواختن میکنه تمام شنوندگان شگفت زده میشن، این مرد نه تنها با داشتن بالاترین قدرت فنی شهرت پیدا کرده، بلکه توانایی نواختن هر سبکی به بهترین شکل ممکن رو داره . هیچ محدودیتی برای بهترین گیتار زن دنیا وجود نداره. اگر به موسیقی گاتری گوان گوش داده باشید حتما حس کردید که او عشق را به اشتراک می‌ذاره. خیلی از افراد به او لقب پزشک گیتار داده اند. گوان در کلاس های مسترکلاس در سراسر جهان تدریس می کنه.

در میان گروه هایی که Guthrie Govan  باهاشون همکاری داشته گروه آسیا از همه معروف و موفق تره ، او حتی زمانی گیتاریست اصلی گروه Hans Zimmer Live بود. پس به جرات می توان گفت گوان بهترین گیتاریست تاریخ و حرفه ای ترین گیتاریست جهان است.

 

نظرات مشتری

فروش ویژه

فروش ویژه

فروش ویژه