خانه تماس با ما

راهنمای خرید گوشی : مهمترین نکات برای خرید بهترین گوشی موبایل

برای خرید  یک گوشی جدید مناسب و خوب باید به عوامل متعددی توجه شود که به مراتب حائز اهمیت هستند. در این مطلب قصد داریم به مهمترین نکاتی اشاره که باید به منظور خرید بهترین گوشی موبایل برای خود آن ها را در نظر بگیرید. با بست ریویو همراه باشید.

چگونه بهترین گوشی موبایل را انتخاب کنیم؟

همانطور که اشاره داشتیم عوامل بسیار متعددی وجود دارند که گوشی های موبایل را از هم متمایز کرده‌اند. نوع سیستم عامل، کیفیت تولید، کیفیت صفحه نمایش، قدرت پردازنده، ظرفیت حافظه داخلی، کیفیت عملکرد دوربین، توان شارژدهی و بسیاری موارد دیگر تنها بخشی از عواملی محسوب می‌شوند که منجر به متمایز شدن گوشی های موبایل از هم و سخت تر شدن امکان انتخاب و خرید بهترین گوشی موبایل برای کاربران شده‌اند. تنوع گوشی های موبایل این روزها بسیار بالا رفته و این امر هم بر دشوارتر شدن انتخاب افراد دامن می‌زند. اما با وجود تمام این تفاسیر چطور قادر به انتخاب و خرید بهترین گوشی موبایل برای خود خواهیم بودم؟

برای اینکه بهترین گوشی موبایل را برای خودتان بخرید باید پیش از هر کاری دو موضوع اصلی را مشخص کنید. اولین موضوع مقدار بودجه شماست و دومین مسئله مربوط به نیازها و انتظارهای شما از گوشی می‌شود! با مشخص کردن این دو مقوله فیلتر کارآمدی ایجاد شده و پروسه انتخاب و خرید بهترین گوشی موبایل برایتان آسان تر می‌شود. در ادامه به طور دقیق تر در مورد هر یک از دو مقوله نام برده شده صحبت می‌کنیم. بنابراین با بست ریویو همراه باشید.

قدوم اول: تعیین بودجه

در اولین قدم برای خود سقف بودجه‌ای تعیین کنید. تعیین بودجه منجر می‌شود که فیلتر کاربردی برای انتخاب یک گوشی ایجاد شده و خرید بهترین گوشی موبایل ساده تر از قبل شود. برای مثال تصور کنید قصد خرید یک گوشی موبایل را دارید، اما بنا به هر دلیل نمی‌توانید یا نمی‌خواهید که بیشتر از ۲ میلیون تومان برای خرید آن هزینه کنید! این تعیین بودجه سبب می‌شود تا گوشی های زیادی از لیست گوشی هایی که قادر به خریدشان هستید حذف شوند. پس این امر منجر به کاهش تعداد کاندیدهای خرید و ساده تر شدن انتخاب بهترین گوشی موبایل برای شما می‌شود و به نوعی یک چارچوب را برایتان تعیین می‌کند. پس همیشه در قدم نخست بودجه خود را برای خرید یک گوشی جدید مشخص کنید و بدین صورت فیلتری کارآمد ایجاد نمایید.

 

توجه داشته باشید که بودجه شما مشخص می‌کند چه رده کیفی از گوشی های موبایل را می‌توانید خریداری کنید. برای مثال اگر بودجه شده به ۲ میلیون تومان محدود شود، مطمئن باشید گوشی های میان رده  رو به بالای مطلوبی به عنوان گزینه خرید پیش رویتان قرار می‌گیرند، اما نباید انتظار داشته باشید که با این بودجه قادر به خرید پرچمداران شرکت های سازنده موبایل شوید. در سمت مقابل اگر بودجه شما محدود به ۱ میلیون تومان شود، دیگر حتی قادر به خرید یک گوشی میان رده رو به بالا نخواهید بود و در بهترین شرایط می‌توانید یک گوشی میان رده رو به پایین را خریداری کنید. بنابراین باید سطح انتظارهایتان را کاهش دهید و به دنبال گوشی هایی با رده کیفی مذکور باشید. پس بودجه شما مستقیما مشخص می‌کند که توان خرید چه رده کیفی از گوشی های موبایل را دارید و باید از گوشی مورد نظر چه انتظاراتی داشته باشید.

قدم دوم: مشخص کردن نیاز ها و انتظارات

در قدم دوم باید نیاز ها و انتظارات خود را مشخص کنید. این مرحله یکی از مهمترین مراحلی است که نقش بسیار مهمی در خرید بهترین گوشی موبایل ایفاء می‌کند. اما منظور از تعیین نیازها و انتظارات چیست؟ کاربران گوشی های موبایل به شیوه ها و سبک های مختلفی از این محصولات استفاده می‌کنند و هر یک به دنبال کاربردهای خاصی هستند. برای مثال شاید از نظر شما کیفیت عملکرد دوربین گوشی اصلا حائز اهمیت نباشد، اما در سمت مقابل کیفیت عملکرد دوربین یکی از اصلی ترین معیارهای حائز اهمیت از دید کاربری دیگر محسوب شود یا در سمت مقابل شاید شما چندان به ظرفیت باتری گوشی اهمیت ندهید، اما یک فرد دیگر بنا به هر دلیل به دنبال گوشی باشد که باتری آن ظرفیت بالایی داشته و بتواند انرژی مورد نیاز گوشی را در طول روز بدون دردسر تامین کند.

یا تصور کنید از افرادی هستید که دائم با گوشی به تماشای فیلم و سریال می‌پردازید. در این شرایط مطمئنا کیفیت صفحه نمایش و بزرگ بودن اندازه آن به یکی از معیارهای مهم شما تبدیل خواهد شد، حال آنکه شاید این موضوع در حین خرید یک گوشی جدید چندان برای افراد دیگر حائز اهمیت نباشد. بنابراین برای انتخاب و خرید بهترین گوشی موبایل حتما باید نیازها و انتظارات خود را مشخص و اولویت‌بندی کنید. بدین صورت می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید چون گوشی که در نهایت می‌خرید دقیقا با نیازهای شما منطبق بوده و می‌تواند به بهترین شکل ممکن انتظارهایتان را برآورده کند. هیچوقت فراموش نکنید که همیشه گران قیمت ترین گوشی یا پرطرفدارترین گوشی موبایل مطلقا برای شما بهترین انتخاب نیست بلکه بهترین گوشی با توجه به نیازهای شما و سبک بکارگیری که شما دارید مشخص می‌شود. پس برای خرید بهترین گوشی موبایل نیازهای خود و قابلیت هایی که برایتان حائز اهمیت هستند را لیست کنید و مطابق با آن گوشی موبایل انتخاب کنید.

قدم سوم: توجه به مهمترین نکات فنی برای انتخاب و خرید بهترین گوشی موبایل

از بحث بودجه و انتظار خارج شده و وارد بحث فنی می‌شویم! گوشی های موبایل از نظر فنی (بستر سخت افزاری و نرم افزاری) تفاوت های زیادی با هم دارند و شما به عنوان یک خریدار همیشه باید سعی کنید بهترین گزینه ممکن را با توجه به اولویت‌بندی که برای نیازهایتان داشته‌اید انتخاب نمایید. برای موفقیت در این امر باید حتما اطلاعات خود را افزایش داده و در مورد جزئیات سخت افزاری و نرم افزاری گوشی های موبایل اطلاعات کافی داشته باشید.

در ادامه ما سعی می‌کنیم به صورت جامع در این رابطه شما را راهنمایی کنیم تا بتوانید به صورت موشکافانه با جزئیات سخت افزاری و نرم افزاری گوشی های موبایل آشنا شوید و خریدی آگاهانه داشته باشید.

 

بهترین ها

رتبه تصویر عنوان امتیاز موارد بیشتر
1
عامل اول: سیستم عامل
عامل اول: سیستم عامل

2
عامل دوم:  طراحی و ظاهر
عامل دوم:  طراحی و ظاهر

3
عامل سوم: صفحه نمایش
عامل سوم: صفحه نمایش

4
عامل چهارم: تراشه، پردازنده و رم
عامل چهارم: تراشه، پردازنده و رم

5
عامل پنجم: حافظه داخلی
عامل پنجم: حافظه داخلی

6
عامل ششم: دوربین
عامل ششم: دوربین

7
عامل هفتم: باتری
عامل هفتم: باتری

8
عامل هشتم: اسپیکر
عامل هشتم: اسپیکر

9
عامل نهم: ویژگی های جانبی
عامل نهم: ویژگی های جانبی

بهترین ها

# 2
# 4

عامل چهارم: تراشه، پردازنده و رم

# 5
# 9

عامل نهم: ویژگی های جانبی


رتبه محصول

5

نتیجه‌گیری

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به ارائه یک راهنمای جامع به منظور خرید بهترین گوشی موبایل پرداختیم. با تعیین بودجه، اولویت بندی نیازهای خود و مقایسه عواملی که معرفی شدند خیلی راحت می‌توانید بهترین گوشی موبایل را برای خود خریداری کنید. برای طرح هرگونه سوال یا نکته نظر می‌توانید از بخش نظرات همین مقاله با بست ریویو در ارتباط باشید.

سوالات متداول راهنمای خرید گوشی : مهمترین نکات برای خرید بهترین گوشی موبایل

ارتباط با تیم تبلیغات