خانه تماس با ما مقالات

راهنمای خرید گوشی موبایل : نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ

فروش ویژه

بهترین ها

رتبه تصویر عنوان امتیاز موارد بیشتر
1
نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: طراحی و ظاهر
نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: طراحی و ظاهر

2
نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: صفحه نمایش
نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: صفحه نمایش

3
نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: تراشه، رم و حافظه داخلی
نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: تراشه، رم و حافظه داخلی

4
نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: دوربین اصلی و سلفی
نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: دوربین اصلی و سلفی

5
نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: سیستم عامل و رابط کاربری
نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: سیستم عامل و رابط کاربری

6
نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: اسپیکر و باتری
نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: اسپیکر و باتری

7
نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: قیمت و ارزش خرید
نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: قیمت و ارزش خرید

بهترین ها

1

نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: طراحی و ظاهر

2

نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: صفحه نمایش

3

نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: تراشه، رم و حافظه داخلی

4

نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: دوربین اصلی و سلفی

5

نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: سیستم عامل و رابط کاربری

6

نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: اسپیکر و باتری

7

نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: قیمت و ارزش خرید


فروش ویژه

فروش ویژه

رتبه محصول

5

نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ

اگر به فکر خرید یک گوشی جدید هستید و گلکسی نوت ۸ سامسونگ از گزینه های خریدتان است، این راهنمای خرید را از دست ندهید. در این راهنمای خرید قصد داریم به نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ بپردازیم. با بست ریویو همراه باشید.

 نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: مقدمه

فبلت گلکسی نوت ۸ سامسونگ در سپتامبر سال ۲۰۱۷ به صورت رسمی معرفی شد. این محصول جایگزین فبلت تاریخ‌ساز گلکسی نوت ۷ بود که باتری آن مشکل طراحی عجیبی داشت و بارها و بارها انفجارها و حوادث مختلفی را به وجود آورد و نهایتا هم عرضه آن متوقف و نسخه های موجود در بازار آن جمع‌آوری شدند. سامسونگ در طراحی گلکسی نوت ۸ دقت زیادی صرف کرد چون می‌دانست که باید مشکلات به وجود آمده در فبلت نوت ۷ را با طراحی خوب نوت ۸ برطرف کند.

همانطور که پیش از این در مقاله "تاپ ۱۰ موبایل: راهنمای خرید بهترین گوشی های پرچمدار بازار" اشاره کردیم، فبلت گلکسی نوت ۸ سامسونگ بدون تردید در حال حاضر یکی از بهترین  گوشی های موجود در بازار است. اما به نظر شما این گوشی تا چه اندازه ارزش خرید دارد؟ اگر به صورت موشکافانه به نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ بپردازیم چه نتیجه‌ای حاصل می‌شود؟ در ادامه این مطلب یا بهتر بگوییم راهنمای خرید گوشی موبایل قصد داریم به نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ بپردازیم. با بست ریویو همراه باشید.

نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ

نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: طراحی و ظاهر

راهنمای خرید گوشی موبایل : نقد و بررسی گلکسی نوت 8 سامسونگ

طراحی فبلت نوت ۸ با کیفیت و عالی انجام شده و پنل جلوی گوشی زیباست، اما محل نصب اسکنر انگشت و نمای پشت دستگاه چندان جالب به نظر نمی‌رسد!

مثل همیشه نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ را هم با مرور سبک و کیفیت طراحی و ظاهر آن آغاز می‌کنیم. سامسونگ به دلیل مشکلاتی که برای گلکسی نوت ۷ به وجود آمده بود، نهایت دقت را در طراحی نوت ۸ بکار گرفت و این امر نتیجه مطلوبی را برای دستگاه به همراه داشت. بدنه گلکسی نوت ۸ سامسونگ یکپارچه بوده و از فریمی آلومینیومی تشکیل می‌شود که با دو پنل جلو و عقب شیشه‌ای پوشانده شده است. جنس این شیشه گوریلاگلس ۵ است که مقاومت بسیار عالی در برابر خراشیدگی دارد. گلکسی نوت ۸ از بدنه ضد آبی بهره می‌برد و استاندارد IP68 را ارائه می‌کند که به موجب آن قادر خواهد بود تا ۳۰ دقیقه در عمق ۱٫۵ متری آب دوام داشته باشد.

سامسونگ یک شیار سیم کارت هیبریدی را در گلکسی نوت ۸ بکار برده که به موجب آن امکان استفاده همزمان از دو سیم کارت یا نصب یک سیم کارت در کنار یک حافظه SD فراهم می‌شود. ابعاد بدنه گلکسی نوت ۸ برابر با ۸٫۶ در ۷۴٫۸ در ۱۶۲٫۵ میلیمتر بوده و دستگاه حدود ۱۹۵ گرم وزن دارد که وزن نسبتا بالایی برای یک گوشی محسوب می‌شود. یکی از ویژگی های منحصر به فرد گلکسی نوت ۸ سامسونگ مربوط به بهره‌مندی آن از قلم استایلوس اختصاصی می‌شود که با نام S Pen خطاب می‌گردد. این قلم در گوشه قاب نوت ۸ فرو می‌رود و کاربر هر زمان که تمایل داشته باشد قادر به خارج کردن آن و بکارگیری قلم در کنار فبلت زیبای نوت ۸ خواهد بود. سامسونگ در طراحی قلم S Pen فبلت نوت ۸ دقت بالایی صرفه کرده و حساسیت آن را به شکل قابل توجهی افزایش داده تا بهترین بازده در حین بکارگیری آن ارائه شود. در مورد قلم S Pen این گوشی و کاربردهای آن در ادامه مقاله بیشتر صحبت خواهیم کرد.

از دیگر ویژگی های مهمی که سامسونگ در طراحی فبلت گلکسی نوت ۸ بکار برده باید به بهره‌مندی آن از اسکنر انگشت و همچنین اسکنر عنبیه چشم اشاره کنیم. اسکنر انگشت این گوشی در پنل پشت آن و کنار لنز دوربین اصلی و دوگانه دستگاه تعبیه شده که مکان آن کمی عجیب به نظر می‌رسد. ممکن است خیلی وقت ها در حین استفاده از فبلت نوت ۸ و زمانی که می‌خواهید انگشت اشاره خود را روی اسکنر انگشت گوشی قرار دهید، انگشتتان را به اشتباه روی لنز دوربین دوگانه آن بگذارید که این مسئله اصلا جالب نخواهد بود. زمانی که از نمای پشت به فبلت گلکسی نوت ۸ نگاه می‌کنید سبک کنار هم چیده شدن عجیب لنز دوربین دوگانه، چراغ فلش و اسکنر انگشت دستگاه را مشاهده خواهید کرد که ممکن است کمی آزاردهنده باشد. اگرچه این سبک طراحی عجیب با زرق و برق های بدنه براق و زیبای دستگاه تا حد زیادی محو می‌شود.

اما زمانی که از نمای رو به رو به گلکسی نوت ۸ سامسونگ نگاه کنید، حسی متفاوت به شما منتقل می‌شود چون یک گوشی بزرگ را خواهید دید که تقریبا کل پنل جلوی آن توسط صفحه نمایش بزرگ گوشی احاطه می‌شود! سامسونگ در طراحی گلکسی نوت ۸ از صفحه نمایش بدون حاشیه استفاده کرده و این مسئله سبب شده زیبایی خاصی به فبلت مذکور بخشیده شود. لبه های سمت راست و چپ صفحه نمایش فبلت نوت ۸ تقریبا هیچ حاشیه‌ای ندارند و در دو لبه بالا و پایین آن هم حاشیه‌های بسیار باریکی دیده می‌شود. طبق آمار و ارقام نمایشگر گلکسی نوت ۸ سامسونگ تقریبا ۸۳٫۲ درصد از کل مسات پنل جلوی گوشی را احاطه می‌کند. با این سبک طراحی سامسونگ مجبور شده تا دکمه فیزیکی هوم را از زیر صفحه نمایش گوشی حذف نماید و از تکنولوژی تاچ سه بعدی (۳D Touch) برای شبیه سازی عملکرد دکمه هوم گوشی در بخش زیرین نمایشگر استفاده به عمل آورد.

 

به طور کلی از نظر سبک طراحی و ظاهر فبلت گلکسی نوت ۸ سامسونگ می‌تواند نمره خوب و قابل قبولی را از ما دریافت کند، اما بدون تردید طراحی آن بدون عیب و نقص نیست. اصلی ترین نقاط قوت و ضعف طرحی و ظاهر گلکسی نوت ۸ سامسونگ در بخش زیر خدمتتان عنوان می‌شوند.

 • بدنه فلزی شیشه‌ای مقاوم و با کیفیت
 • پشتیبانی از استاندارد ضد آب IP68
 • پشتیبانی همزمان از دو سیم کارت یا یک سیم کارت در کنار حافظه SD
 • بهره‌مندی از قلم استایلوس با کیفیت
 • بهره‌مندی از اسکنر انگشت با کیفیت
 • پشتیبانی از قابلیت اسکن عنبیه چشم

خرید

نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: صفحه نمایش

راهنمای خرید گوشی موبایل : نقد و بررسی گلکسی نوت 8 سامسونگ

صفحه نمایش نوت ۸ بزرگ و با کیفیت بوده و وضوح عالی دارد، اما توانایی تولید روشنایی آن چندان چنگی به دل نمی‌زند!

صفحه نمایش گلکسی نوت ۸ سامسونگ ۶٫۳ اینچی و از نوع سوپر آمولد (Super AMOLED) است و وضوح تصویر عالی ۲۹۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل را ارائه می‌کند. بدین سبب تراکم پیکسلی نمایشگر این گوشی به چیزی در حدود ۵۲۱ پیکسل در هر اینچ خواهد رسید که تراکم بسیار خوبی است. بزرگ بودن نمایشگر فبلت نوت ۸ و وضوح تصویر عالی آن سبب شده تا این محصول یکی از بهترین گوشی هایی باشد که می‌توان از آن برای تماشای ویدئو، فیلم و کلیپ استفاده کرد. شادابی رنگ ها در نمایشگر فبلت نوت ۸ فوق‌العاده است و سامسونگ با تولید صفحه نمایش این گوشی بار دیگر اقتدار خود در زمینه طراحی صفحه نمایش های با کیفیت برای گوشی های موبایل را ثابت می‌کند.

 

روی صفحه نمایش گلکسی نوت ۸ سامسونگ با شیشه گوریلاگلس ۵ پوشانده شده و بدین ترتیب مقاومت آن در برابر خراشیدگی چند برابر شده است. همانطور که در بخش قبل گفتیم، نمایشگر این گوشی بدون حاشیه بوده و ۸۳٫۲ درصد از کل مساحت پنل جلوی آن را در بر می‌گیرد. سامسونگ برای ایجاد شادابی و تفکیک‌پذیری بهتر رنگ ها در صفحه نمایش گلکسی نوت ۸ سامسونگ آن را از استاندارد HDR10 بهره‌مند ساخته است. از دیگر ویژگی های عالی صفحه نمایش فبلت نوت ۸ باید به پشتیبانی آن از قابلیت "نمایشگر همیشه روشن" یا همان "Always On Display" اشاره کنیم. به موجب این قابلیت اطلاعاتی مثل تاریخ، زمان و برخی نوتیفیکیشن ها به صورت دائم روی نمایشگر خاموش دستگاه به تصویر کشیده می‌شوند. شاید تصور کنید که این ویژگی منجر به افزایش مصرف شارژ باتری دستگاه می‌شود اما در عمل مقدار این تاثیر به حدی ناچیز است که می‌توان کاملا از آن چشم‌پوشی کرد.

اما طبق بررسی هایی که انجام شد متوجه شدیم صفحه نمایش گلکسی نوت ۸ سامسونگ در مقایسه به نمایشگر گوشی های برتر بازار و خیلی از گوشی های هم رده خودش یک نقطه ضعف محسوس دارد! این نقطه ضعف مربوط به عملکرد ضعیف‌تر نمایشگر دستگاه از نظر تولید روشنایی می‌شود! ماکسیمم روشنایی که صفحه نمایش گلکسی نوت ۸ در بررسی ها توانسته به آن دست پیدا کند برابر با ۵۱۸ نیت بوده که عدد قابل قبولی است اما در مقایسه با گوشی دیگری مثل گلکسی S9، آیفون ۷، گلکسی S9 Plus، آیفون X و حتی گلکسی نوت ۷ حرفی برای گفتن ندارد! توانایی تولید روشنایی زیاد توسط صفحه نمایش گوشی های موبایل سبب می‌شود تا در محیط های باز و تحت تابش نور مستقیم خورشید کاربر بتواند با وضوح کامل جزئیات و محتوای نمایشگر را ببیند. اگرچه روشنایی ۵۱۸ نیت هم برای دیدن محتوای نمایشگر در محیط های باز و تحت تابش نور مستقیم خورشید مناسب است، اما مطمئنا حالتی بی عیب و نقص را ایجاد نمی‌کند و این مسئله یکی از نقاط ضعف صفحه نمایش فبلت گلکسی نوت ۸ خواهد بود.

 

 • بزرگ بودن صفحه نمایش
 • رزولوشن و تراکم پیکسلی عالی صفحه نمایش
 • طراحی بدون حاشیه و ظاهر زیبای صفحه نمایش
 • پشتیبانی از قابلیت Always On Display

خرید

نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: تراشه، رم و حافظه داخلی

گلکسی نوت ۸ قدرت پردازشی مطلوبی دار و حداقل تا چند سال آینده نیازهایتان را برطرف می‌کند، اما پتانسیل رقابت با گوشی های درجه یک بازار را ندارد!

فبلت گلکسی نوت ۸ سامسونگ هم مثل خیلی دیگر از گوشی های این شرکت کره‌ای از نظر تراشه در دو نسخه مختلف عرضه شده است. نسخه اصلی این فبلت که در بازارهای جهانی شاهد عرضه آن هستیم از تراشه اگزینوس ۸۸۹۵ سامسونگ بهره می‌برد، اما نسخه دیگر آن که در بازار چین و ایالات متحده عرضه شده، به تراشه اسنپدراگون ۸۳۵ کوالکام مجهز است. از آنجایی که نسخه مجهز به تراشه اگزینوس ۸۸۹۵ این فبلت در بازار کشورمان وجود دارد، ما هم همین نسخه از فبلت نوت ۸ را ملاک نقد و بررسی خود قرار می‌دهیم. بنابراین در نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ بست ریویو نسخه‌ای از فلت نوت۸ مورد ارزیابی قرار گرفته ک از تراشه اگزینوس ۸۸۹۵ سامسونگ بهره می‌برد.

تراشه اگزینوس ۸۸۹۵ سامسونگ یک پردازنده مرکزی هشت هسته‌ای دارد که هسته‌های پردازشگر آن در دو کلاستر یا مجموعه دسته‌بندی شده‌اند. مجموعه نخست شامل چهار هسته پردازشگر Cortex-A53 می‌شود که فرکانس کاری ۱٫۷ گیگاهرتزی دارند و دسته دوم هم شامل چهار هسته پردازشگر Mongoose می‌شود که فرکانس کاری ۲٫۳ گیگاهرتزی را ارائه می‌کنند. پردازنده گرافیکی بکار رفته در تراشه اگزینوس ۸۸۹۵ سامسونگ هم پردازنده Mali-G71 MP20 خواهد بود. یکی از ویژگی های بسیار مطلوبی که فبلت گلکسی نوت ۸ سامسونگ دارد مربوط به ظرفیت عالی رم آن می‌شود که ۶ گیگابایتی است و منجر شده تا این فبلت در مولتی‌تسکینگ (چندکارگی) فوق‌العاده عمل کند. اما قدرت پردازشی گلکسی نوت ۸ چگونه است؟

 

همانطور که در بنچمارک های فوق مشاهده می‌کنید، حداقل از نظر اعداد و ارقام فبلت گلکسی نوت ۸ سامسونگ در مقایسه با محصولاتی همچون آیفون X، آیفون ۸ پلاس، آیفون ۸، گلکسی S9 و گلکسی S9 Plus به مراتب ضعیف‌تر عمل می‌کند که این مسئله با توجه به جدیدتر بودن محصولات نام برده شده قابل درک و توجیه‌پذیر است. اما در قسمت هایی که گلکسی نوت ۸ سامسونگ در مقایسه با محصولاتی مثل آیفون ۷ پلاس ضعیف‌تر عمل می‌کند، هیچ توجیه قابل قبولی را نمی‌توان بکار برد. به طور کلی قدرت پردازشی گلکسی نوت ۸ سامسونگ خوب است و برای اجرای بازی ها و اپلیکیشن های مختلف در آن با مشکلی مواجه نخواهید شد، اما قدرت عملکرد آن به مراتب از گوشی های برتری همچون آیفون X، آیفون ۸ پلاس، آیفون ۸، گلکسی S9 و گلکسی S9 Plus ضعیف‌تر خواهد بود.

گلکسی نوت ۸ سامسونگ از نظر حافظه داخلی هم آپشن های ۶۴، ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی را ارائه کرده است. همانطور که در بخش "طراحی و ظاهر" اشاره کردیم، سامسونگ یک شیار هیبریدی را در فبلت گلکسی نوت ۸ بکار برده که به موجب آن امکان نصب حافظه SD و افزایش فضای ذخیره‌سازی اطلاعات در گوشی مذکور میسر می‌شود.

 • رم ۶ گیگابایتی
 • قدرت پردازشی خوب
 • پشتیبانی از حافظه SD

خرید

نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: دوربین اصلی و سلفی

راهنمای خرید گوشی موبایل : نقد و بررسی گلکسی نوت 8 سامسونگ

دوربین اصلی و سلفی گلکسی نوت ۸ عملکرد عالی دارند و دوربین اصلی گوشی از قابلیت جالب لایو فوکوس (Live Focus) پشتیبانی می‌کند!

 

در این مرحله از نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ به ارزیابی کیفیت عملکرد دوربین اصلی و سلفی این گوشی می‌پردازیم. دوربین اصلی گلکسی نوت ۸ در مقایسه با تمام گوشی هایی که سامسونگ پیش از این معرفی کرده بود یک وجه تمایز داشت و آن هم مربوط به بهره‌مندی دستگاه از دوربین دوگانه می‌شد. تا پیش از معرفی گلکسی نوت ۸ سامسونگ هیچ گوشی از سری محصولات گلکسی S و گلکسی نوت را به دوربین دوگانه مجهز نکرده بود. هر دو لنز دوربین این فبلت ۱۲ مگاپیکسلی هستند. لنز دوربین اول دیافراگم F/2.4 دارد و از نوع تله‌فتو است، اما لنز ۱۲ مگاپیکسلی دوم گوشی از نوع واید انگل (با زاویه دید بالا) بوده دیافراگم F1.7 دارد.

از قابلیت هایی که توسط دوربین اصلی گلکسی نوت ۸ سامسونگ پشتیبانی و ارائه می‌شوند می‌توان به قابلیت فوکوس دوآل پیکسل، تثبیت اپتیکال تصویر (OIS)، زوم اپتیکال ۲X، فوکوس لمسی، تشخیص خودکار چهره و لبخند، HDR خودکار، پشتیبانی از عکسبرداری پانوراما، ضبط ویدئوهای ۴K با نرخ ۳۰ فریم در هر ثانیه و ضبط ویدئوهای اسلوموشن اشاره کرد. این ویژگی ها از اصلی ترین ویژگی هایی هستند که توسط دوربین اصلی سامسونگ گلکسی نوت ۸ پشتیبانی می‌شوند. اما گذشته از این ویژگی های اسمی باید ببینیم که کیفیت دوربین اصلی و دوگانه محصول در عمل چگونه است؟

در بررسی های صورت گرفته به وضوح مشخص شد که عملکرد دوربین اصلی و دوگانه فبلت نوت ۸ بسیار مطلوب بوده و این مسئله از اصلی ترین ویژگی های آن به شمار می‌رود. دوربین گوشی در محیط های کم نور و پر پور خوب عمل می‌کند و کیفیت عالی دارد. شاید یکی از نکاتی منفی دوربین گوشی مربوط به عدم پشتیبانی از ضبط ویدئوهای ۴K با نرخ فریمی ۶۰ فریم در هر ثانیه باشد که البته چندان هم ویژگی حیاتی نیست چرا که ویدئوهای ۴K با نرخ ۳۰ فریم در هر ثانیه‌ای هم می‌توانند نیازهایتان را برطرف کنند. دوربین اصلی گلکسی نوت ۸ از قابلیتی تحت عنوان لایو فوکوس (Live Focus) هم پشتیبانی می‌کند که عملکردی مشابه با عکسبرداری در حالت پرطرفدار پورتره (Portrait) دارد.

در مجموع کیفیت عملکرد دوربین دوگانه و اصلی گلکسی نوت ۸ خوب است، اما اگر بخواهیم آن را با دوربین اصلی گوشی هایی مثل آیفون X، آیفون ۸ پلاس یا گلکسی S9 Plus مقایسه کنیم، به نظر ما نوت ۸ بازنده مقایسه می‌شود! شاید جای قابلیت دیافراگم متغیر که در گلکسی S9 و S9 Plus شاهد پیاده‌سازی آن بودیم به شدت در دوربین گلکسی نوت ۸ خالی باشد. در سمت مقابل دوربین سلفی فبلت نوت ۸ سامسونگ هم از یک لنز ۸ مگاپیکسلی تشکیل شده که از فوکوس و HDR خودکار پشتیبانی می‌کند و کیفیت عملکرد مطلوبی دارد که برای ضبط عکس های سلفی اینستاگرامی و غیره کاملا مناسب خواهد بود. به طور کلی می‌توان به عملکرد دوربین اصلی و سلفی فبلت گلکسی نوت ۸  نمره عالی داد.

 • دوربین اصلی دوگانه با کیفیت
 • پشتیبانی دوربین اصلی از قابلیت لایو فوکوس (مشابه پورتره)
 • دوربین سلفی با کیفیت

خرید

نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: سیستم عامل و رابط کاربری

راهنمای خرید گوشی موبایل : نقد و بررسی گلکسی نوت 8 سامسونگ

گلکسی نوت ۸ از نظر رابط کاربری بی‌عیب و نقص است و قلم S Pen گوشی تجربه‌ای خاص را برایتان به ارمغان می‌آورد. ضمنا قابلیت سامسونگ دکس را فراموش نکنید!

با توجه به اینکه فبلت گلکسی نوت ۸ سامسونگ در سال ۲۰۱۷ معرفی شد جای تعجبی ندارد که اندروید ۷٫۱٫۱ نوقا به طور پیش فرض روی آن نصب باشد. خوشبختانه آپدیت اندروید ۸ اوریو برای گوشی منتشر شده و کاربران آن قادر به ارتقاء سیستم عامل دستگاه به جدیدترین نسخه از سیستم عامل اندروید هستند. رابط کاربری سامسونگ اکسپرینس (Samsung Experience) هم روی گوشی نصب است که عملکرد بسیار روان و مناسبی دارد. در حین استفاده از فبلت گلکسی نوت ۸ تقریبا هیچ لگ و تاخیری را در بستر نرم افزاری و رابط کاربری گوشی احساس نخواهید کرد که بخش عظیمی از این مسئله به دلیل رم عالی و ۶ گیگابایتی گوشی امکانپذیر شده است. یکی از ویژگی های خاص فبلت گلکسی نوت ۸ سامسونگ مربوط به بهره‌مندی آن از قلم استایلوس اختصاصی می‌شود که آن را با نام S Pen خطاب می‌کنیم. قلم S Pen گلکسی نوت ۸ قابلیت های مختلفی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که برخی از اصلی ترین آن ها شامل موارد زیر می‌‌شود:

 • قابلیت Translate and Convert: به موجب این قابلیت امکان انتخاب کلمات و ترجمه سریع آن ها به ۷۱ زبان مختلف با قلم S Pen فراهم شده است.
 • قابلیت Smart Select: این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد تا با قلم S Pen تصویر متحرک گیف را انتخاب و اشتراک گذاری کند.
 • قابلیت Live Message: استفاده از این ویژگی می‌توانید از قلم S Pen برای ساخت متن نوشته هایی استفاده کنید که به صورت تصویر متحرک گیف نمایش داده می‌شوند..
 • قابلیت Magnify: این قابلیت امکان بزرگنمایی سریع با استفاده از S Pen را فراهم می‌کند.
 • قابلیت Screen to Memo: این قابلیتی یکی از کاربردی ترین قابلیت های قلم S Pen گلکسی نوت ۸ است که به موجب آن می‌توانید هر زمان و تحت هر شرایط حتی روی صفحه نمایش خاموش گوشی نوت برداری داشته باشید و متن های مورد نظرتان را نوشته و ذخیره کنید.
 • قابلیت Coloring: به موجب این قابلیت می‌توانید به مجموعه‌ای از تصاویر و قالب های هنری دست پیدا کنید که با قلم S Pen قابل رنگ آمیزی و طراحی هستند.

 

به صورت کلی تردیدی وجود ندارد که قلم S Pen سامسونگ گلکسی نوت ۸ یکی از جالب ترین ویژگی های این محصول به شمار می‌رود و از نقاط قوتی است که روی رابط کاربری و تعامل کاربر با گوشی ارتباط مستقیم می‌گذارد. در رابط کاربری فبلت نوت ۸ یک پنل اختصاصی در گوشه تصویر هم ارائه شده که به آن Edge Panel گفته می‌شود. در این بخش می‌توان لیست آیتم ها و اپلیکیشن های خاصی را اضافه کرد تا دسترسی سریع کاربر به آن ها امکانپذیر باشد. این ویژگی هم از ویژگی های خاص کاربردی رابط کاربری گلکسی نوت ۸ محسوب می‌شود. پشتیبانی گلکسی نوت ۸ سامسونگ از دستیار صوتی و هوشمند اختصاصی این شرکت یعنی بیکسبی (Bixby) هم می‌تواند یکی دیگر از نقاط قوت سیستم عامل و رابط کاربری آن باشد.

همانطور که در بخش های قبل هم اشاره کرده بودیم، سامسونگ دکمه هوم را از زیر صفحه نمایش فبلت گلکسی نوت ۸ حذف کرده و به جای آن بخش زیرین نمایشگر گوشی را با تکیه بر تکنولوژی لمس سه بعدی (۳D Touch) به گونه‌ای طراحی کرده که بتواند عملکرد دکمه هوم دستگاه را شبیه‌سازی کند. این رویکرد به شکل بسیار عالی در گوشی پیاده‌سازی شده و یکی دیگر از عواملی است که به رابط کاربری دستگاه مربوط می‌شود. آخرین مسئله‌ای که باید به آن اشاره کنیم مربوط به پشتیبانی فبلت گلکسی نوت ۸ از قابلیت سامسونگ دکس (Samsung DeX) می‌شود. به موجب این قابلیت می‌توانید با ابزار اختصاصی که سامسونگ طراحی کرده، فبلت نوت ۸ را به مانیتوری متصل و تجربه‌ای شبیه به دسکتاپ را از سیستم عامل اندروید گوشی داشته باشید.

 • عملکرد سریع سیستم عامل و رابط کاربری گوشی
 • پشتیبانی از قابلیت Edge Panel
 • پشتیبانی از قابلیت های عالی و متنوع که با قلم S Pen ارائه می‌شوند
 • پشتیبانی از بیکسبی (Bixby)
 • پشتیبانی از قابلیت سامسونگ دکس
 • امکان ارتقاء به اندروید ۸ اوریو

خرید

نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: اسپیکر و باتری

عملکرد اسپیکر فبلت نوت ۸ خوب است اما شارژدهی باتری آن چندان چنگی به دل نمی‌زند!

در این مرحله از نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ نوبت به ارزیابی عملکرد اسپیکر و باتری گوشی می‌رسد. اسپیکری که در فبلت نوت ۸ از آن استفاده شده عملکرد خوبی دارد و کیفیت صدای خروجی از آن مطلوب است. البته نمی‌توان مدعی شد که کیفیت عملکرد اسپیکر این گوشی فوق‌العاده بوده و از تمام گوشی های هم رده بهتر است، اما می‌توان مدعی شد که کیفیت عملکرد آن اسپیکر گلکسی نوت ۸ چیزی کمتر از کیفیت عملکرد اسپیکر گوشی های هم رده دیگر ندارد.

اما نوبت به باتری گلکسی نوت ۸ سامسونگ می‌رسد. فبلت گلکسی نوت ۸ از یک باتری ۳۳۰۰ میلی آمپر ساعتی بهره می‌برد که خوشبختانه مثل باتری گلکسی نوت ۷ منفجر نمی‌شود! طبق بررسی های صورت گرفته مشخص شد که باتری این گوشی عملکرد معمولی دارد. باتری ۳۳۰۰ میلی آمپر ساعتی نوت ۸ توانست در بررسی ما چیزی در حدود ۷ ساعت و ۵۰ دقیقه دوام داشته باشد که پیش بینی می‌کنیم بدین سبب بتواند با یک بار شارژ تا ۱۲ ساعت انرژی مورد نیاز گوشی را در حالت عادی استفاده از دستگاه تامین کند. همچنین باتری این گوشی که از قابلیت های شارژ سریع و شارژ بیسیم پشتیبانی می‌کند ظرف مدت زمان ۱۰۲ دقیقه از ۰ تا ۱۰۰ درصد شارژ شد که سرعت شارژ مطلوبی است.

 • کیفیت خوب صدای اسپیکر
 • سرعت شارژ خوب باتری
 • پشتیبانی از شارژ سریع و بیسیم

خرید

نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: قیمت و ارزش خرید

راهنمای خرید گوشی موبایل : نقد و بررسی گلکسی نوت 8 سامسونگ

قیمت گلکسی نوت ۸ سامسونگ بالاست و این مسئله ارزش خرید گوشی را کاهش می‌دهد![/megacons]

نسخه پایه فبلت گلکسی نوت ۸ سامسونگ که از حافظه داخلی ۶ گیگابایتی بهره می‌برد هم اکنون در بازار کشورمان با قیمتی در حدود ۵٫۹ میلیون تومان به فروش می‌رسد. مطمئنا هرچقدر هم گلکسی نوت ۸ گوشی خوبی باشد، قیمت زیاد آن منجر به کاهش ارزش خرید گوشی خواهد شد. به نظر ما با توجه به قیمتی که فبلت نوت ۸ دارد، خرید آن چندان انتخاب مناسبی نخواهد بود.

خرید نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ: جدول مشخصات فنی

 

پیش از شروع نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ بهتر است مرور کوتاهی بر مشخصات فنی آن داشته باشیم. در این صورت بهتر می‌توانید با نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ ارتباط برقرار کنید:

جنس بدنه وزن (گرم) ابعاد (میلیمتر) صفحه نمایش وضوح صفحه نمایش تراکم پیکسلی سیستم عامل (پیش‌فرض) تراشه رم حافظه داخلی دوربین اصلی دوربین سلفی باتری ویژگی های خاص قیمت تقریبی امتیاز بست ریویو
فلزی و شیشه‌ای (یکپارچه) ۱۹۵ ۸٫۶ در ۷۴٫۸ در ۱۶۲٫۵ ۶٫۳ اینچی نوع Super AMOLED 2960 در ۱۴۴۰ پیکسل ۵۲۱ پیکسل در هر اینچ اندروید ۷ نوقا شامل دو نسخه مختلف: اگزینوس ۹۸۱۰ / اسنپدراگون ۸۴۵ ۶ گیگابایتی ۶۴/۱۲۸/۲۵۶ گیگابایتی دوگانه ۱۲+۱۲ مگاپیکسلی ۸ مگاپیکسلی ۳۳۰۰ میلی آمپر ساعتی بدنه ضد آب، اسکنر عنبیه چشم، اسکنر انگشت، نمایشگر همیشه روشن، شارژ سریع، شارژ بیسیم، قلمس S Pen، سامسونگ دکس ۵٫۹ میلیون تومان ۹٫۷

 

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این راهنمای خرید به نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ پرداختیم. مطمئنا گلکسی نوت ۸  از نظر فنی یکی از بهترین گوشی هایی است که این روزها (تیر ماه ۹۷) قادر به خرید آن خواهید بود، اما قیمت آن بسیار بالاست و این مسئله ارزش خرید دستگاه را کاهش می‌دهد. اصلی ترین نقاط قوت و ضعف این گوشی که به واسطه نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ به آن ها دست پیدا کردیم به شرح زیر است:

نقاط قوت:

 

 • بدنه فلزی شیشه‌ای مقاوم و با کیفیت
 • پشتیبانی از استاندارد ضد آب IP68
 • پشتیبانی همزمان از دو سیم کارت یا یک سیم کارت در کنار حافظه SD
 • بهره‌مندی از قلم استایلوس با کیفیت
 • بهره‌مندی از اسکنر انگشت با کیفیت
 • پشتیبانی از قابلیت اسکن عنبیه چشم
 • بزرگ بودن صفحه نمایش
 • رزولوشن و تراکم پیکسلی عالی صفحه نمایش
 • طراحی بدون حاشیه و ظاهر زیبای صفحه نمایش
 • پشتیبانی از قابلیت Always On Display
 • رم ۶ گیگابایتی
 • قدرت پردازشی خوب
 • پشتیبانی از حافظه SD
 • دوربین اصلی دوگانه با کیفیت
 • پشتیبانی دوربین اصلی از قابلیت لایو فوکوس (مشابه پورتره)
 • دوربین سلفی با کیفیت
 • عملکرد سریع سیستم عامل و رابط کاربری گوشی
 • پشتیبانی از قابلیت Edge Panel
 • پشتیبانی از قابلیت های عالی و متنوع که با قلم S Pen ارائه می‌شوند
 • پشتیبانی از بیکسبی (Bixby)
 • پشتیبانی از قابلیت سامسونگ دکس
 • امکان ارتقاء به اندروید ۸ اوریو
 • کیفیت خوب صدای اسپیکر
 • سرعت شارژ خوب باتری
 • پشتیبانی از شارژ سریع و بیسیم

سوالات متداول راهنمای خرید گوشی موبایل : نقد و بررسی گلکسی نوت ۸ سامسونگ

فروش ویژه