خانه تماس با ما مقالات

فروش ویژه

بهترین گیتاریست ایران

بهترین گیتاریست ایران

 

بهترین گیتاریست ایران یا بهترین نوازنده گیتار ایرانی کیست ؟ جمله ای که اگر از جمله دوست‌داران موسیقی و به ویژه ساز گیتار باشید احتمالا یک بار در اینترنت جستجو کرده‌اید ، و اما اگر بخواهیم کمی حرفه ای تر نگاه کنیم نمی‌توان به شخص خاصی این لقب را داد ، چرا که سبک ها و نوع گیتار های مختلفی وجود دارند که هرکدام دنیایی از افراد هستند که مشغول به یادگیری ، آموزش و نواختن هستند. پس این که بگوییم برترین گیتاریست ایران کیست شاید حرفه ای نباشد.

 

شاید دانستن این که سریعترین گیتاریست ایران و یا حرفه‌ای‌ ترین گیتاریست ایران چه کسی است؟ برای الگو برداری مناسب باشد. اما اگر قصد دارید نواختن گیتار را فرا بگیرید توصیه می‌شود قبل از این موارد به دنبال دانستن این‌که بهترین گیتار مناسب با سطح مهارت و سبک مورد علاقه شما چیست باشید.

 

همان‌گونه که بیان کردیم این ساز انواع و سبک های متفاوتی دارد که هر شخص بنا بر سلیقه خود به سمت یکی از آن ها کشیده می‌شود و به دنبال اسطوره ساز خود است. مانند فردی که به تازگی ساز گیتار الکتریک خود را تهیه کرده می خواد بداند که بهترین گیتاریست الکتریک ایران کیست؟  و یا هنرجویی که شروع به یادگیری کرده است ، با شنیدن سبک فلامنکو احساس می کند سبک ویژه خود را پیدا کرده و اقدام به جستجو در مورد این که بهترین گیتاریست فلامنکو ایران کیست می‌کند.

ما در بست ریویو سعی کرده ایم با معرفی برخی بهترین نوازنده های گیتار ایرانی به سوال شما و آن دسته از افراد پاسخ دهیم برترین گیتاریست ایرانی کیست...

 

همچنین در صورتی که مایل به شناخت برترین ها در جهان می باشید ، پیشنهاد می‌کنیم به صفحه بهترین گیتاریست تاریخ مراجعه کنید.

 

مشهورترین گیتاریست های ایرانی

معروف ترین گیتاریست ایران با بهترین گیتاریست ایران دو مقوله متفاوت است، زیرا ممکن است نوازنده ای تنها با ساخت یک قطعه به مشهوریت و معروفیت بالایی دست پیدا نماید. در این صورت باید نام او را در لیست گیتاریست معروف ایرانی مشاهده نماییم. اما نوازندگان حرفه ای که سالیان سال است آثار فاخر و گوش نوازی می سازند را عموم مردم جامعه نشناسد. البته باید این نکته را نیز در نظر بگیریم، علاوه بر نوازندگانی که با چند اثر به معروفیت می رسند، گیتاریست های معروف ایرانی را نیز داریم که علاوه بر معروفیت جزو بهترین های موسیقی ایران هستند.
جدای از بحث قرارگیری در لیست بهترین گیتاریست های ایران و همچین گیتاریست های معروف ایرانی باید افرادی را نیز در لیست سومی جای داد که جزو نخبگان این هنر هستند.
برای نمونه امین طوفانی و وحید ایرانشاهی از نوابغ نوازندگی گیتار ایران می باشند. امین طوفانی تنها با 7 ساعت تعلیم و آموزش گیتار در زمان محدود توانست بهترین اجرای خود را به نمایش بگذارد و جایزه استعدادیابی در دانشگاه هاروارد را به خود اختصاص دهد. وحید ایرانشاهی نیز دیگر نابغه ایرانی است که توانست لقب سریعترین گیتاریست ایران را از آن خود نماید. ایرانشاهی رکورد دار گینس برای سرعت در نوازندگی گیتار است.

 

 

9 سیمون آیوازیان

9 نوازنده برتر گیتار ایران

 

دکتر آیوازیان زاده  ۱۳۲۳ در بندر انزلی اصالتا ارمنی تبار معروف به پدر گیتار ایران.

سیمون آیوازیان مدرس و عضو هیئت علمی چندین دانشگاه در کشور هستند. دارای چندین مدال نوازندگی از مسابقات دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های عالی کشور و همچنین جایزه ویژه داوران کنگره دانشجویی مادرید.

تقدیر شده در بیست و یکمین جشنواره موسیقی فیلم فجر و دریافت لوح درجه یک هنری از طرف شورای ارزشیابی هنرمندان برخی از افتخارات پدر گیتار کلاسیک ایران است.

بسیاری از افرادی که هم اکنون به درجه استادی رسیده از سیمون آیوازیان به عنوان استاد و یا الگو خود یاد کرده اند. باید در فهرست بهترین گیتاریست ایران نام آیوازیان آورده می‌شد.

 

 

8 عبدی یمینی

برترین نوازنده ایرانی گیتار

 

در لیست بهترین گیتاریست های ایران خالی از لطف بود اگر نامی از عبدی یمینی آورده نمیشد . یمینی زاده 1332 در تهران دارای مدرک فوق لیسانس موسیقی یکی از چیره دست ترین نوازندگان گیتار در ایران بود. یمینی از دوران خردسالی به موسیقی علاقمند شد و با وجود مخالفت های پدرش به فعالیت در زمینه موسیقی ادامه داد. همکاری با بزرگان موسیقی ایران به عنوان آهنگ ساز ، نوازندگی در کنسرت در سال های فعالیت یمینی به چشم می‌خورد.

 

 

7 ویگن دِردِریان

ویگن گیتاریست برتر ایرانی

 

ویگن هم جز ایران های ارمنی تبار است، که در پیشرفت عرصه موسیقی کشور فعالیت های زیادی را انجام داده است. ویگن نامی آشنا برای علاقه مندان به موسیقی که به سلطان جاز ایران نیز معروف است. ویگن جزء نخستین افرادی بود که با گیتار به عنوان خواننده بر روی صحنه حاضر شد.

ویگن خواندن را در کلیسا زمانی که نوجوان بود شروع کرد و سپس به خواندن در کافه های تهران  مشغول شد. در همان دوران بود که استعداد او توسط بزرگان موسیقی و آواز کشف شد تا ویگن وارد رادیو شود. توانایی و تسلط او همچنین چهره و اندام ورزیده ویگن باعث شد که او به یکی از چهرهای برتر موسیقی آن دوره تبدیل شود و او را با الویس پریسلی مقایسه کنند.

 

 

6 فرزاد دانشمند

لیست بهترین گیتاریس های ایرانی

دانشمند زاده 1341 در رشت فردی که به صورت خودآموز شروع به فراگیری گیتار کرد. تلاش او در خانه به جایی انجامید که اکنون دانشمند عضو شورای کارشناسی خانه موسیقی ایران است.

فرزاد دانشمند یکی از برترین و تاثیرگذارترین استاد گیتار در ایران است . وی تا کنون تاسیس کننده و همچنین رهبر بسیاری از کنسرت ها و تدریس در چندین دانشگاه را در سابقه خود دارد.

بیشترین فعالیت فرزاد دانشمند در ساخت موسیقی برای فیلم های سینمایی و تئاتر بوده است.

 

 

5   حبیب محبیان

حبیب جز بهترین گیتاریست های ایران

 

مرد تنهای شب حبیب زاده 1326 در رامسر فردی که با آثارش در ذهن، خاطرات و قلب ایرانی ها جای دارد. حبیب به دلیل تسلط بالای خود در نواختن گیتار 12 سیم در این لیست حضور دارد. تقریبا می‌توان گفت که در تمامی اوقاتی که برای خواندن به جلو دوربین میرفت همراه با گیتار 12 سیم بود. حبیب در طول عمر خود با اکثر موزیسین و خواننده ای بزرگ دوران همکاری داشته است.

 

 

4 کیوان میرهادی

میر هادی گیتاریست چیره دست ایران

 

در لیست بهترین گیتاریست ایرانی باید از کیوان میرهادی نام برد. میرهادی زاده 1338 در تهران به که به عنوان یکی از برترین اساتید در بین نوازندگان گیتار شناخته شده است.

میرهادی مدرس چندین دانشگاه در کشور است. در بین فعالیت های کیوان میرهادی نویسنده و مترجم کتاب های تخصصی موسیقی به نیز به چشم می‌خورد.

همچنین وی دبیر مسابقات کشوری و رهبر کنسرت های بزرگ و برگزار کننده مسابقات متعدد دیگری در زمینه موسیقی است.

 

 

3 شادمهر عقیلی

بهترین گیتاریست ایران شادمهر

 

شاید بتوان گفت مشهورترین نام در این لیست شادمهر عقیلی است. هنرمندی که طرفدارانش به لقب پادشاه پاپ و یا سلطان پاپ ایران را داده اند. از دیدگاه بسیاری از افراد بهترین نوازنده گیتار ایرانی شادمهر است. عقیلی تنها فرد حاضر در این لیست است که به جز گیتار توانایی نواختن چندین ساز مختلف را دارد. پرفروش ترین آلبوم موسیقی تاریخ ایران مسافر به نام شادمهر ثبت شده است.

 

 

2 بابک امینی

بهترین گیتاریست فلامینکو ایران

 

بابک امینی زاده 1349 یکی از چیره دست ترین نوازندگان ایرانی است که عده ای او را بهترین گیتاریست فلامنکو ایران می دانند. امینی موسیقی را از 10 سالگی آغاز کرد و پس از 8 سال در 18 سالگی به صورت حرفه ای وارد عرصه موسیقی شد و در سال 1368 اولین آلبوم رسمی خود به نام خاکستری را منتشر کرد. امینی آهنگساز و تنظیم کننده بسیاری از آلبوم های موفق بوده است. همچنین اخیرا به عنوان مدرس جلسات آموزشی گیتار را به صورت رایگان ضبط و در اختیار علاقمندان قرار می دهد. بی انصافی بود اگر نام بابک امینی در لیست برترین گیتاریست های ایرانی آورده نمی‌شد.

 

 

1 لیلی افشار

بهترین گیتاریست تاریخ ایران

 

نام بانو لیلی افشار در صدر لیست بهترین گیتاریست ایرانی قرار می‌گیرد. وی زاده 1338 در تهران است. لیلی افشار توانست مدرک دکتری گیتار را بدست آورد و از این نظر نخستین زنی است که در دنیا به چنین افتخاری رسیده است. افشار مدرس یکی از دانشگاه های کشور آمریکا است.

 

برخی افتخارات لیلی افشار :

جایزه استاد برجسته دانشگاه ممفیس در سال ۲۰۰۰

برنده جایزه سالانه نوازنده برتر گیتار در دوره‌های دهم، یازدهم و دوازدهم

برنده جایزه الیور اچ گیبسون در سال ۲۰۰۰ برای بهترین نوازنده زن گیتار کلاسیک

برنده جایزه ممفیس چپتر از طرف آکادمی ملی هنر و دانش آمریکا

برنده جایزه هنر تنسی در رشته موسیقی

برنده جایزه ملی هنر

برنده جایزه اول انجمن گیتار آمریکا

 

همانگونه که در ابتدا بیان شد موسیقی و تعریف بهترین آن طبق سلیقه هر فرد متفاوت می باشد. طبیعی است که نام نوازنده محبوب شما در این لیست نباشد و این دلیلی بر عدم توانایی و هنرمند نبودن شخص مورد نظر شما نیست.

 

نظرات مشتری

  • رادمهر

رضا میرهادیان نمرده است . رضا میرهادیان را با آثار جاودان و ماندگاری همچون عروج و فسانه باید گذاشت والاترین جایگاه هر لیست .

  • کیانوش

رضا میرهادیان با آثار جاودانه ای همچون عروج ، فسانه ، غبار بی سوار و ... قطعا در صدر لیست بهترین گیتاریست های کل دوران های ایران هست و خواهد بود .

  • مریم ۶۷

از نظر من بهترین گیتاریست ایرانی شادمهره ،تو همه چی شماره یک و بهترینه ولی بابک امینی هم خوبه میشه بگیم جز بهترین گیتاریست های ایرانیه ولی بقیه رو اونقدر حرفه ای نمیدونم

  • على

من شرمنده علم و تحقيق شما هستم ، اما با انتخاب شما كوروش يغمايى در كجا قرار دارد؟ واقعا كه !!!!

  • زهرا

به نظر من بهترین گیتاریست ایرانی بابک امینی هستش

  • آرمان

افرادی مثل مرحوم حبیب و مرحوم ویگن ، با وجود اینکه در آهنگ هاشون از گیتار استفاده میکنند ولی قطعا جزو ده نفر اول نیستند. گیتار پیچیدگی های زیادی دارد که هرکسی توانایی غلبه بر آن را ندارد. بهمین دلیل بنظر من این رده‌بندی کارشناسی شده نیست.

  • شاهپور

رضا میرهادیان باید در صدر لیست میبود که اصلا نبود ! رضا میرهادیان = آبروی گیتار نوازی ایران

  • صالحی

بنده به عنوان یک پژوهشگر موسیقی و مدرس گیتار عرض کنم ، اگر بنا بر آثاری باشد که از گیتاریست ها طی سالها شنیده ایم ، رضا میرهادیان که ذکر نشد و آرمیک در صدر لیست قرار دارند .

  • رامین

ممنون خوب بود

فروش ویژه

فروش ویژه

فروش ویژه