خانه تماس با ما مقالات

بررسی و راهنمای خرید بهترین بخارپز به همراه معرفی بهترین مارک بخارپز در ایران

بررسی و راهنمای خرید بهترین بخارپزها در بازار

 

اگر تمایل به مصرف غذای سالم دارید، خرید بخارپز از لوازم ضروری می باشد. قطعا می‌دانید که با سرخ‌ نمودن مواد مصرفی در روغن، به دلیل حرارت دیدن چربی‌ها، احتمال سرطان‌زا شدن مواد مصرفی افزایش پیدا می کند. از این رو ما در بست رویو بهترین بخارپزها را با صفحه بررسی تخصصی و همچنین نظرات کاربران استفاده کننده از این محصولات به همراه قیمت به روز شده آنها را برایتان آورده ایم تا شما با مقایسه کیفیت و قیمت آنها، بهترین انتخاب را داشته باشید. 

 

فروش ویژه

بهترین ها

رتبه تصویر عنوان امتیاز موارد بیشتر
1
بخارپز فلر مدل SC 88 SD
بخارپز فلر مدل SC 88 SD

2
بخارپز پارس خزر مدل  Digi Steel
بخارپز پارس خزر مدل  Digi Steel

3
بخارپز فلر مدل SC87
بخارپز فلر مدل SC87

4
بخار پز براون مدل  FS3000WH
بخار پز براون مدل  FS3000WH

5
بخارپز هاردستون مدل FSP8001
بخارپز هاردستون مدل FSP8001

6
پلوپز و بخارپز اتوماتیک تفال مدل ۳۲۰۰ کانفورت کد Nr01008
پلوپز و بخارپز اتوماتیک تفال مدل ۳۲۰۰ کانفورت کد Nr01008

7
بخارپز پارس خزر مدل  FS-12000
بخارپز پارس خزر مدل  FS-12000

8
بخارپز ناسا الکتریک مدل NS-701
بخارپز ناسا الکتریک مدل NS-701

9
بخارپز کزینارت مدل STM-1000
بخارپز کزینارت مدل STM-1000

10
بخارپز مگامکس مدل MSR-1100
بخارپز مگامکس مدل MSR-1100

بهترین ها

2

بخارپز پارس خزر مدل  Digi Steel

4

بخار پز براون مدل  FS3000WH

5

بخارپز هاردستون مدل FSP8001

6

پلوپز و بخارپز اتوماتیک تفال مدل ۳۲۰۰ کانفورت کد Nr01008

7

بخارپز پارس خزر مدل  FS-12000

8

بخارپز ناسا الکتریک مدل NS-701

9

بخارپز کزینارت مدل STM-1000

10

فروش ویژه

فروش ویژه

رتبه محصول

5

 

راهنمای خرید بخارپزها، بخارپز مارک خوب چی بخرم؟

 

 آیا می خواهید شیوه ای سالم و راحت برای پخت انواع غذا داشته باشید؟ پس با ما همراه باشید:

 

چرا غذاهایمان را بخارپز کنیم؟ چرا باید بخارپز بخریم؟

بخارپز نمودن یک روش ایده آل و بهداشتی برای پخت سبزیجات می باشد که با حفظ ارزش غذایی، به روش صد در صد سالم و رژیمی غذا را تهیه می‌کند. درضمن شما می‌توانید از این شیوه برای طبخ دیگر مواد غذایی مثل گوشت، مرغ و غیره، حتی گرم نمودن غذا نیز بهره ببرید. بخارپز‌ها به بخاردهی باسرعت و قوی مجهزند و مصرف غذای بخارپزشده، احساس یک غذای طبیعی و رژیمی را به شما می‌دهد.این روز ها دستگاه‌های گوناگونی به منظور بخارپز نمودن غذا در فروشگاه های لوازم خانگی وجود دارد که بعضی از آن‌ها بسیار راحت و مبتدی و بعضی ها ارتقایافته و چندمنظوره هستند.

مدل های مختلف بخارپز

مدل ساده بخارپز سبدهای استیلی می باشند که به شکل پره‌های سوراخ‌دار تولید می‌شوند و داخل قابلمه آب داغ گذاشته می شوند و توسط بخار به وجود آمده غذا را به مرحله پخت کامل می رسانند، بعضی از این سبدها به شکل سیلیکونی ساخته می‌شوند. در مدلی دیگر از بخارپزهای ساده، می‌توان بخارپز های ماکروویو را نام برد که ظرف بخارپز را باید داخل ماکروویوی گذاشت. همچنین بخارپزهای گازی که روی اجاق گاز گذاشته می شوند و بدین وسیله گرمای موردنیاز به منظور تولید بخار را تولید می کنند، وجود دارند. این محصولات کمی خطر دارند و شما باید مراقب باشید تا همه آب آن بخار نشود. اما مدل متداول تر این دستگاه ها، همان بخارپزهای برقی هستند که کار آن ها با جریان برق است. انواع جدیدتر آن به شکل گروه بندی طراحی‌ و تولید شده‌اند تا نسبت به به نوع مواد غذایی، آن را در گروه های گوناگون قرار داده و بخارپز نمایید. مدل های جدیدتر آن به شکل توکار طراحی می‌شوند که خرید بخارپز های در این سبک برای آشپزخانه‌های امروزی بسیار شیک و کارآمد است.

برای خرید بخارپز چقدر باید هزینه کرد؟

بودجه موردنظر برای خرید بخارپز پارامتر حائز اهمیتی که همواره در خرید بخارپز موثر است سطح هزینه شما می باشد. توسط این عامل می‌توانید محدوده گزینه های خود را کوچک‌تر کنید و بعد با در نظر گرفتن عوامل بعدی، یک انتخاب صحیح برای خرید بخارپز داشته باشید. با توجه به فناوری های به کار گرفته شده و ویژگی های لحاظ شده در این محصولات قیمت‌های گوناگونی دارند.

انواع مختلف بخارپز

بعضی از آن‌ها دارای ردیف و ظروف جداگانه می باشند، بعضی ها دارای تایمر دیجیتالی هستند و بعد از سپری شدن مدت زمان مشخص خاموش می‌شوند، در بعضی مدل‌ها، قابلیت های ایمنی بیشتری وجود دارد و توان آن‌ها نیز قاعدتا بالاتر است؛ لذا موارد زیر را لحاظ کنید و با توجه به هزینه ای که در نظر گرفته اید خرید بخارپز خوب برای خود و اعضای خانه داشته باشید.

مزایای خرید بخارپز

مزایای خرید بخارپز و استفاده از آن حفظ ارزش و خاصیت مواد مصرفی: انواع ویتامین ها و خاصیت مواد غذایی در غذای شما باقی خواهد ماند. تمام آب مواد خوراکی بخار نمی شود و خشک نمی شود. در پخت غذا نیازی به روغن‌ ندارد. شما قادر خواهید بود از سایر روش های پخت نیز استفاده کنید، برای مثال مواد خوراکی را در آب بریزید و طبخ کنید، اما در این حالت همه مواد مغذی داخل آب رفته و یا به علت جوشیدن از بین خواهد رفت. چندمنظوره بودن: شاید در تبلیغات این محصولات فقط بخارپز کردن سبزیجات را دیده باشید؛ ولی خبر خوش این است که شما قادر خواهید بود انواع گوشت، ماکیان، پاستا، برنج، تخم‌مرغ و حتی صیفی جات را توسط بخارپز آماده کنید.

طرز استفاده از بخارپز

توسط این محصولات می‌توانید حجم بالایی از غذا را تهیه کنید بدون آنکه احتیاج باشد ظرف دیگری را مورد استفاده قرار دهید. نسبت به گنجایشی که این محصولات دارند بعضی از آن‌ها برای خانواده ۴ نفره و بعضی برای افراد بیشتری غذا آماده می‌کنند. چه اندازه از بخارپز استفاده می کنید؟ خرید بخارپز برای هر خانه ای برای ایرانیان لازم است. اگر می خواهید این محصول را استفاده کنید باید بدانید در طول روز چند مرتبه بخارپز را مورد استفاده قرار می دهید؟ درصورتی که شما و خانواده‌تان هر روز به خوردن وعده های سالم و مقوی تمایل دارید، به شما خرید بخارپز مدل الکترونیکی با گنجایش بیشتر پیشنهاد می شو؛ اما درصورتی که فقط چند مرتبه در ماه، این محصول را مورد استفاده قرار می دهید، می‌توانید مدل هایی که ظرفیتی کمی دارند و یا سبدی هستند تهیه کنید. سرعت عملکرد بخارپز از فاکتور های مهم که در خرید بخارپز باید آن را درنظر گرفت، سرعت عملکرد آن می باشد. سطح بخار ایجاد شده در کالای بخارپز در مقایسه با قابلمه آب جوش خیلی کمتر می باشد، لذا سرعت پخت آن هم کمی پایین‌تر است. از آنجایی که فناوری های روز در این دستگاه‌ها به کار گرفته می شود سرعت تهیه آن‌ها فرق دارد. به عنوان مثال هویج در یک بخارپز برقی در بازه زمانی یک ربع بخارپز خواهد شد، اما در بخارپز اجاقی این بازه زمانی ۸ دقیقه می باشد. در حین استفاده باید کتابچه راهنما را بخوانید و برای مواد غذایی گوناگون و نسبت به به حجم آن بازه زمان مشخصی را در نظر بگیرید.

نظافت و شست و شوی بخارپزها

نظافت و شستشوی بخارپز نظافت این محصول امکان دارد کمی کسل کننده باشد پس در خرید بخارپز این موضوع را درنظر بگیرید. بسته به اندازه و مدلی که انتخاب می‌کنید شیوه های نظافت هم فرق دارد. منافذی که در شبکه‌های آن وجو دارد کم کم بسته می شود، لذا در هر مرتبه استفاده باید خیلی خوب پاک شوند. بعضی از این محصولات سبدهای دارند که می توان به آسانی آن ها را جدا کرد، جابجا نمود و در زیر شیر آب یا ماشین ظرفشویی آن را مورد شستشو قرار دهید. با مطالعه راهنمای‌های محصول می‌توانید درک کنید مدل برگزیده شما به آسانی تمیز و پاک می‌شود یا نه. برترین بخارپزها که غذا را به‌خوبی به مرحله پخت می رسانند، به آسانی و سریعا هم تمیز می شوند. این بخارپزها را در ماشین ظرفشویی نیز می توان شست.

نکات مهمی که هنگام خرید بخارپز باید رعایت کرد!

جنس محصول یکی از پارامترهای مهم در خرید بخارپز، جنس آن است. جنس بعضی از این دستگاه ها از استیل، پلاستیک است و بعضی ها از جنس سیلیکونی و بامبو می باشند. ظرفه های بخارپز که از سیلیکون تولید شده اند برای قرار دادن در ماکروویو بسیار عالی هستند. اگر از ماکروویو استفاده می کنید، می‌توانید از این محصولات بهرمند شوید و هزینه اضافی برای تهیه سایر محصولات پرداخت نکنید. بخارپزهای برقی معمولا از جنس پلاستیک هستند.

قابلیت سبدهای بخارپزها چیست؟

قابلیت های سبد بخارپز اغلب محصولات بخارپز الکترونیکی و گازی سه سبد نگهداری مواد غذایی دارند که بر روی هم قرار داده می شوند و در زیر آن سوراخ‌هایی وجود دارد. این سبدها در دو مدل مهم عرضه می‌شوند: سبدها با سایز متفاوت و سبدها با سایز یکسان. اگر که سبدهایی با سایز های متفاوت دارید، می‌توانید آن‌ها را درون هم بگذارید، بنابراین جای کمتری برای نگهداری آن نیاز است، اما ویژگی جابه‌جایی در زمان طبخ را ندارید. در سبدهایی که اندازه هایشان یکسان است شما می توانید در زمان پخت، طبقات آن را عوض کنید تا سطح پخت مواد مصرفی به یک میزان صورت پذیرد. بعضی از این سبدها را می توان جدا کرد و شما قادر خواهید بود نسبت به اندازه ماده غذایی خود، قفسه های بیشتری را مورد استفاده قرار دهید و اگر مواد خوراکی کمتری دارید فقط از یک طبقه آن بهرمند شوید.

برنامه های مختلف برای هر بخارپز 

برنامه‌های گوناگون برای طبخ از محصولاتی استفاده کنید که با توجه به نوع مواد غذایی که در بخارپز می گذارید، برنامه منحصربه فردی مانند برنامه پخت ماهی، صیفی جات و گوشت را ارائه می‌دهند که بسته به آن زمان لازم را اعمال می نمایند. امکان طبخ برنج و تخم‌مرغ اکثر بخارپزهای جدید و امروزی، دارای یک ظرف برای طبخ برنج هستند. این ظرف کوچک درون یکی از جایگاه های بخارپز وجود دارد و توسط آن برنج را پخت می نماید. این شیوه احتمال دارد تایم طبخ برنج را بالا ببرد و تقریبا یک ربع تا ۴۵ دقیقه زمان ببرد، اما درآخر برنج خوبی را می پزد و دیگر به تهیه لوازم جداگانه‌ای به منظور طبخ برنج نیاز ندارید. درصورتی که تصمیم دارید با بخارپز خود تخم‌مرغ آماده کنید در ویژگی های آن به دنبال ویژگی آماده کردن تخم‌مرغ باشید. برای گذاشتن تخم‌مرغ در بعضی از بخارپزها، سبد جاتخم‌مرغی هم وجود دارد و می‌توان تخم‌مرغ‌ها را در آن قرار داد. امکان آماده کردن سوپ در بعضی از این دستگاه ها پخت سوپ نیز امکان پذیر است. در این شرایط در پایین بخارپز یک سینی به منظور جمع کردن شیرابه مواد غذایی در نظر گرفته شده است. از طرفی اگر مواد غذایی سرریز شوند در این سینی جمع می شوند و می‌توانید آن را بیرون بیاورید و مورد شستشو قرار داد.

سوالات متداول بررسی و راهنمای خرید بهترین بخارپز به همراه معرفی بهترین مارک بخارپز در ایران

فروش ویژه